Jūs atrodaties šeit: COVID-19 > Izmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā

Izmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā

03.06.2020

No 3. jūnija ārstniecības iestādēm ir atļauts sniegt visus veselības aprūpes pakalpojumus, stingri ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus.

Ārstniecības iestādēm ir jānodrošina atsevišķa pacientu plūsma, jāierobežo pacientu skaitu, kas vienlaicīgi uzturas ārstniecības iestādes telpās, un jānosaka precīzu ierašanās laiku veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai.

Tāpat ārstniecības iestādēs ir gan mediķiem, gan pacientiem jānodrošina individuālie aizsardzības līdzekļi. Savukārt pēc katras pacienta vizītes jāveic dezinfekcijas pasākumi.

Par Covid-19 testa nepieciešamību pacientam pirms plānveida pakalpojumu saņemšanas, varēs lemt ārstējošais ārsts.

Ārstniecības iestādēm arī iespēju robežās sākotnēji jānodrošina veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu tiem, kuriem iepriekš pieraksts tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ.

Vienlaikus aicinām pacientus būt saprotošiem, jo ārstniecības iestādēm jāsagatavojas, lai spētu pakalpojumu sniegšanu nodrošināt pilnā apmērā, ievērojot visas drošības prasības.

Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa tālruni 80001234 vai informāciju meklēt interneta vietnē www.rindapiearsta.lv.

Inforgrafika "Ārstniecības pakalpojumu saņemšanas kārtība"

(informācijas avots Nacionālais veselības dienests www.vmnvd.gov.lv)