Veselības ministrija izstrādā un noslēdz sadarbības līgumu ar valstīm veselības aprūpes un medicīnas zinātnes jomās.

Līgumu mērķis ir veicināt sadarbību veselības nozarē un medicīnas zinātnes jomā starp attiecīgajām valstīm. Līgumi paredz šādas sadarbības jomas:

 • informācijas apmaiņu veselības aprūpes un medicīnas zinātnes jomās saskaņā ar pušu noteiktajām interesēm

 • veselības aprūpē iesaistītā personāla apmācību (mācības, speciālistu konsultācijas)

 • institucionālu un organizatorisku sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātnes jomās

 • informācijas apmaiņu par tehnoloģiju attīstību, kas saistīta ar veselības aprūpi un medicīnas zinātni, citas abām pusēm interesējošas ar veselības aprūpi un medicīnas zinātni saistītas jomas

Sadarbība starp valstīm tiek īstenota, apmainoties ar informāciju par medicīnas zinātni, jaunākajiem medicīnas sasniegumiem, starptautiskiem kongresiem un simpozijiem, kas notiek attiecīgajās valstīs, kā arī apmainoties ar veselības un medicīnas ekspertiem un delegācijām, veicot kopējus pētījumus un sadarbojoties ar atbilstošajām institūcijām.

 • Azerbaidžānas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Azerbaidžānas Republikas Veselības aizsardzības ministrijas sadarbības līgums veselības nozarē un medicīnas zinātnes jomā.

2006.gada 4.oktobrī tika parakstīts Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Azerbaidžānas Republikas Veselības aizsardzības ministrijas sadarbības līgums veselības nozarē un medicīnas zinātnes jomā.

 • Francijas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Francijas Republikas Sociālo lietu un veselības ministrijas nodomu protokols par sadarbību veselības nozarē.

2014.gada 15.aprīlī spēkā stājās Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Francijas Republikas Sociālo lietu un veselības ministrijas kopīgais nodomu protokols par sadarbību cīņā pret vēzi, kā arī sadarbību preventīvās politikas, veselības sistēmas organizācijas un e-veselības jomās.

 • Gruzija: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Gruzijas Darba, veselības un sociālo lietu ministrijas līgums par sadarbību veselības nozarē un medicīnas zinātnes jomā.

2008.gada 10.aprīlī veselības ministram Ivaram Eglītim, tiekoties ar Gruzijas Darba, veselības un sociālo lietu ministru Aleksandrs Kvitašvili, tika parakstīts Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Gruzijas Darba, veselības un sociālo lietu ministrijas līgums par sadarbību veselības nozarē un medicīnas zinātnes jomā. Sadarbības līgums apstiprināts ar 2007.gada 17.jūlija MK noteikumiem Nr.498 "Par Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Gruzijas Darba, veselības un sociālo lietu ministrijas līgumu par sadarbību veselības nozarē un medicīnas zinātnes jomā". 

 • Igaunijas Republika: 2022.gada 22.septembrī Latvijas veselības ministrs Daniels Pavļuts, Igaunijas veselības un darba ministrs Peep Peterson un Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Läänemets parakstīja Vienošanos par savstarpēju palīdzību neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā pierobežas teritorijā. 

 • Indijas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Indijas Veselības un ģimenes labklājības ministrijas vienošanās par sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā.

2012.gada 28.februārī veselības ministrei Ingrīdai Circenei tiekoties ar Indijas Republikas vēstnieku Zviedrijā un Latvijā Ašoku Saijanharu (Ashok Sajjanhar), tika parakstīta Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Indijas Republikas Veselības un ģimenes labklājības ministrijas vienošanās par sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā. Vienošanās apstiprināta ar 2011.gada 19.jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr.572 "Par Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Indijas Republikas Veselības un ģimenes labklājības ministrijas vienošanos par sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā". 

 • Izraēlas Valsts: Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības līgums par sadarbību veselības jomā.

2009.gada 10.novembrī veselības ministrei Baibai Rozentālei tiekoties ar Izraēlas veselības ministra vietnieku Jakovu Licmanu, tika parakstīts Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības līgums par sadarbību veselības jomā. Līgums apstiprināts ar 2009.gada 3.novembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.1279 „Par Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības līgumu par sadarbību veselības jomā”. 

Parakstītais līgums nestājās spēkā, jo Izraēlas puse nepabeidza iekšējās procedūras. 2023.gada 12.decembrī  tika parakstīts jauns Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības līgums par sadarbību veselības un medicīnas jomā, kas apstiprināts ar 2023.gada 8.augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr.439 “Par Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības līgumu par sadarbību veselības un medicīnas jomā”. Līgumu parakstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri un Izraēlas vēstniece Latvijas Republikā Šārona Rapaporta-Palgi.

 • Kirgizstānas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Kirgizstānas Republikas Veselības ministrijas līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā.

2017.gada 23.maijā veselības ministrei Andai Čakšai tiekoties ar Kirgizstānas veselības ministru Talantbeku Batiralijevu, tika parakstīts Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Kirgizstānas Republikas Veselības ministrijas līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā.

 • Ķīnas Tautas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Veselības ministrijas saprašanās memorands par sadarbību veselības nozarē. 

2007.gada 23.oktobrī veselības ministram Vinetam Veldrem tiekoties ar  Ķīnas Tautas Republikas veselības viceministru Chen Xiaohong, tika parakstīts  Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Veselības ministrijas saprašanās memorands par sadarbību veselības nozarē. Saprašanās memorands apstiprināts ar 2006.gada 12.decembra MK noteikumiem Nr.1003 "Par Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Veselības ministrijas saprašanās memorandu par sadarbību veselības nozarē". 

2017.gada 19.jūnijā Ķīnas un un Centrālās un Austrumeiropas veselības ministru sanāksmes laikā Budapeštā Veselības ministrijas valsts sekretārs Kārlis Ketners un Ķīnas Tautas Republikas Nacionālās veselības un ģimenes plānošanas komisijas  ministre Li Bina parakstīja Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Nacionālās veselības un ģimenes plānošanas komisijas rīcības plānu par sadarbību veselības jomā 2017.-2020.gadā.

 • Lietuvas Republika: Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības nolīgums par pārrobežu sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas pierobežas teritorijā.

2018.gada 3.oktobrī veselības ministrei Andai Čakšai tiekoties ar Lietuvas Republikas veselības ministru Aurelijus Verigu, tika parakstīts Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības nolīgums par pārrobežu sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas pierobežas teritorijā. 

 • Moldovas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Moldovas Republikas Veselības ministrijas līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā.

2012.gada 22.maijā veselības ministrei Ingrīdai Circenei tiekoties ar Moldovas veselības ministru Andreju Usatiju, tika parakstīts Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Moldovas Republikas Veselības ministrijas līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā. Līgums apstiprināts ar 2012.gada 10.janvāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.39 "Par Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Moldovas Republikas Veselības ministrijas sadarbības līgumu par sadarbību veselības un medicīnas zinātnes jomā". 

 • Turcijas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Turcijas Republikas Veselības ministrijas Nodomu vēstule par savstarpējo sadarbību.

2014.gada 23.oktobrī parakstīta Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Turcijas Republikas Veselības ministrijas Nodomu vēstule par savstarpējo sadarbību.

 • Ukrainas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Ukrainas Veselības ministrijas vienošanās par sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā.

2010.gada 15.decembrī  veselības ministrs Juris Bārzdiņš un Ukrainas ārlietu ministrs Konstantīns Griščenko parakstīja Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Ukrainas Veselības ministrijas vienošanos par sadarbību  veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā. Vienošanās apstiprināta ar Ministru kabineta 2010.gada 14.decembra noteikumiem Nr.1126 „Par Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Ukrainas Veselības ministrijas vienošanos par sadarbību veselības aprūpes un medicīnas zinātņu jomā”.

 • Uzbekistānas Republika: Latvijas Republikas valdības un Uzbekistānas Republikas valdības līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā. 

2013.gada 17.oktobrī Rīgā veselības ministre Ingrīda Circene un Uzbekistānas premjerministra pirmais vietnieks, finanšu ministrs Rustams Azimovs parakstīja Latvijas Republikas valdības un Uzbekistānas Republikas valdības līgumu par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā. Līgums apstiprināts ar 2013.gada 15.oktobra  Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1121 „Par Latvijas Republikas valdības un Uzbekistānas Republikas valdības līgumu par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā”.


Baltijas valstu trīspusējie līgumi:

 • 2024.gada 24.aprīlī Baltijas valstu veselības ministri Hosams Abu Meri, Riina Sikkut un Arūnas Dulkys parakstīja Saprašanās Memorandu starp Igaunijas Republikas Sociālo lietu ministriju, Latvijas Republikas Veselības ministriju un Lietuvas Republikas Veselības ministriju par sadarbību un savstarpējo palīdzību ar veselību saistīto krīžu pārvarēšanā.
 • 2022.gada 4.aprīlī Baltijas valstu veselības ministri Daniels Pavļuts, Tanel Kiik un Arūnas Dulkys parakstīja Baltijas partnerības līgumu par zāļu un medicīnas ierīču kopīgo iepirkumu.

 

 • Armēnijas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Armēnijas Republikas Veselības ministrijas līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā.

 • Kazahstānas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Kazahstānas Republikas Veselības aizsardzības ministrijas sadarbības līgums veselības nozarē.

 • Tadžikistānas Republika: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Tadžikistānas Republikas Veselības un sociālās aizsardzības ministrijas līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā.

 • Turkmenistāna: Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Turkmenistānas Veselības un medicīniskās rūpniecības ministrijas sadarbības līgums veselības nozarē.