Zāļu iegādes kompensācijas sistēma nodrošina pacientiem iespēju saņemt noteiktu slimību ārstēšanai nepieciešamos medikamentus, kurus pilnībā vai daļēji apmaksā valsts un kuri ir iekļauti Kompensējamo zāļu sarakstā (KZS).

Zāles un medicīniskās ierīces, kas ir iekļautas valsts Kompensējamo zāļu sarakstā, tiek apmaksātas 100 %, 75 % un 50 % apmērā - atkarībā no pacientam noteiktās diagnozes.

Tas sastāv no:

  • A saraksta, kurā iekļauti līdzvērtīgas efektivitātes medikamenti;
  • B saraksta, kurā iekļautajiem medikamentiem KZS nav līdzvērtīgas efektivitātes zāļu.
  • C saraksta, kurā tiek iekļautas zāles, kuru izmaksas viena pacienta ārstēšanai gadā pārsniedz 4268,62 eiro un ražotājs zāļu kompensācijas izdevumus noteiktam pacientu skaitam apņemas segt no saviem līdzekļiem.
  • Ir arī M saraksts. No M saraksta ārsts var izvēlēties zāles izrakstīšanai grūtniecēm (diagnozes kods Z 33), sievietēm līdz 70 pēcdzemdību perioda dienai (diagnozes kods Z 39.2) ar 25 % kompensāciju un bērniem līdz 24 mēnešu vecumam ar 50 % kompensāciju.

Plašāka informācija par valsts kompensējamiem medikamentiem pieejama Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv - skatīt šeit.

Konsultāciju jautājumos par valsts kompensējamiem medikamentiem var saņemt, sazinoties ar Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centru pa bezmaksas informatīvo tālruni: 80001234 vai e-pastu: nvd@vmnvd.gov.lv