Veselības ministrijas un Latvijas Pacientu pieredzes asociācijas adarbības memoranda mērķis ir uzlabot cilvēkpieredzi jeb pacientu un veselības aprūpes darbinieku pieredzi Latvijas veselības nozarē.

 

Veselības ministrijas, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras sadarbības memoranda mērķis ir uzlabot iedzīvotāju uztura paradumus, veicinot tādu pārtikas produktu pieejamību, kuriem ir samazināts piesātināto taukskābju, cukura un sāls daudzums.

Preses konference par sadarbības memorandu, lai veicinātu pārtikas produktu sastāva uzlabošanu www.vm.gov.lv

Pārtikas ražotāji, kas pievienojas memorandam, apņemas, ka savos produktos samazinās piesātināto taukskābju, cukura un sāls daudzumu. Iekļautas tādas pārtikas produktu grupas kā gaļas un zivju produkti, graudaugu produkti, produkti, kas ražoti no augļiem un dārzeņiem, saldēta gatavā pārtika, piena produkti, saldumi, dzērieni, kartupeļu izstrādājumi, mazu bērnu pārtikas produkti.

Sadarbības memorandam jau pievienojušies šādi pārtikas produktu ražotāji:

 • SIA "Cannelle Bakery"  
 • AS “Cēsu Alus” (ar saldinātu bezalkoholisku dzērienu produkciju)
 • SIA “Cido Grupa”
 • SIA “Dona”
 • SIA “Gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne”
 • SIA “ILGEZEEM” (ar saldinātu bezalkoholisku dzērienu produkciju)
 • SIA “Lāči”
 • SIA "Lielezers”
 • AS "LPB" maiznīca Priekule
 • SIA "Maiznīca Flora”
 • SIA “Orkla Latvija”  
 • AS "Smiltenes piens"

Infografika "Kāpēc pievienoties sadarbības Memorandam?"

Kā pārtikas produktu ražošanas uzņēmumam pievienoties Sadarbības memorandam par pārtikas produktu sastāva uzlabošanu (turpmāk – Memorands)?

 1. Iepazīstieties ar Memoranda nosacījumiem.
 2. Atsūtiet uz e-pasta adresi: pasts@vm.gov.lv sava uzņēmuma pieteikumu (Memoranda II pielikums), norādot uzņēmuma nosaukumu, pārtikas produktus vai to grupu, kurai kopš 2015. gada esat veicis vai plānojat veikt sastāva uzlabošanu, samazinot pievienotā cukura, sāls un/vai piesātināto tauku daudzumu, produktu sākotnējo uzturvērtību pirms izmaiņu veikšanas, kā arī izmaiņu veikšanas izpildes termiņu.
 3. Veselības ministrija izskatīs Jūsu pieteikumu un izvērtēs tā atbilstību Memoranda nosacījumiem.
 4. Pozitīva vērtējuma gadījumā Jums būs jāaizpilda apliecinājuma veidlapa (Memoranda III pielikums), jāpievieno tai Jūsu uzņēmuma pieteikums, jāparaksta un jānosūta Veselības ministrijai (uz elektroniskā pasta adresi: pasts@vm.gov.lv).
 5. Pēc apliecinājuma saņemšanas Veselības ministrija savā tīmekļa vietnē ievietos informāciju par to, ka Jūsu uzņēmums ir pievienojies memorandam, norādot arī Jūsu apņemšanos kopīgajā Memoranda partneru sarakstā.

Kontaktpersona: Maija Ceruka, Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļas vecākā eksperte, tālrunis 67876075, e-pasts: maija.ceruka@vm.gov.lv

Plašāka informācija par Veselības ministrijas, Latvijas Pacientu organizāciju tīkla un pacientu organizāciju sadarbības memorands parakstīšanas mērķi plašāk lasīt Veselības ministrijas sagatavotajā preses relīzē.

Veselības ministrijas, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas un Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācijas sadarbības memoranda mērķis ir nodrošināt bērnu veselībai un sabalansēta uztura pamatprincipiem labvēlīgu bezalkoholisko dzērienu reklāmu, kā arī izveidot ilgtspējīgu abpusēju valsts un privātā sektora sadarbību bērnu veselīga dzīvesveida veicināšanai Latvijā.

 

Sadarbības memorandā iekļautās apņemšanās paredz valsts un biedrību sadarbību patlaban būtiskāko problēmu risināšanā, tostarp veicināt HIV agrīnas diagnostikas un ārstēšanas pieejamību sabiedrībai, kā arī veicināt sabiedrības un ārstniecības personu izpratni par HIV inficēšanās riskiem, lai panāktu pēc iespējas agrīnāku HIV infekcijas diagnostiku.