Šī gada 3.maijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināta kārtība kompensācijas piešķiršanai gadījumos, kad vakcīnas pret Covid-19 blakusparādību rezultātā cilvēkam radies smags vai vidēji smags kaitējums veselībai vai dzīvībai. Plašāk par kompensācijas piešķiršanas kārtību lasīt Veselības ministrijas preses relīzē.

 

Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv pieejami Covid-19 statistikas dati

 

Atbildes uz 7 biežākajiem mītiem par vakcināciju lasīt TE

 

Plašāku skaidrojumu un atbildes uz jautājumiem par bērnu vecumā no 5-11 gadiem vakcināciju pret Covid-19 aicinām lasīt Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv

Digitālais Covid-19 sertifikāts www.vmnvd.gov.lv

Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv sniegtas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, skatīt te.

Lai nodrošinātu to Covid-19 pacientu informētību, kuri var ārstēties mājās, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti sagatavojuši vienkāršu un uzskatāmu informatīvo materiālu, kas vērš uzmanību uz galvenajiem faktoriem, kam jāpievērš uzmanība atveseļošanās procesā!

Informāciju materiālam apkopojuši pneimonoloģe Dace Žentiņa, ārste gastroenteroloģijas rezidente, Judīte Lukša, internists Kārlis Rācenis, infektoloģe Aija Vilde.

Jāpiebilst, ka jau no 2021. gada marta pacientiem pieejama P.Stradiņa slimnīcas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra fizioterapeitu izstrādāts elpošanas vingrinājumu komplekss Covid-19 pacientiem, kuru sekmīgi pielieto arī slimnīcas Covid-19 pacientu veselības stāvokļa uzlabošanai: https://www.stradini.lv/sites/default/files/editor/elpo%c5%a1anas%20vingrojumi.pdf