Visbiežāk saslimšana sākas ar vienu cilvēku, kurš to nodod tālāk nākamajam. Jo saslimušajam ir vairāk kontaktpersonu, jo plašāka infekcijas izplatība. 

Izpēti attēlā piemēru par Covid-19 izplatīšanos, kas balstīta uz reāliem gadījumiem, kur infekcija no viena cilvēka tālāk izplatījusies vairāk nekā simts citiem un diemžēl divi ir miruši, tai skaitā jauna sieviete! Covid-19 infekcija izplatījusies gan ģimenes lokā, gan starp dažādām izglītības iestādēm, baznīcu draudzēm un interešu pulciņiem, kā arī sporta klubā.   

Lai samazinātu Covid-19 straujo izplatīšanos Latvijā, šobrīd ir ļoti būtiski mazināt kontaktus ārpus sava “sociālā burbuļa”. Aicinām uz laiku ieturēt pauzi un nedoties uz vietām, kur vienkopus uzturas daudz cilvēku, sportot ārā un brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā!

Vīrusu šobrīd nav iespējams izskaust pilnībā, taču ar šiem pamata piesardzības pasākumiem mēs kopīgiem spēkiem varam būtiski ierobežot vīrusa straujo izplatību. Pēc pāris nedēļām epidemiologi varēs vērtēt, vai mums kopā tas būs izdevies.

Covid-19 izplatības shēma