Jūs atrodaties šeit: COVID-19 > Masku lietošana un ražošana
Jūs atrodaties šeit: COVID-19 > Masku lietošana un ražošana

Masku lietošana un ražošana

14.05.2020

Par sejas masku ražošanu:

Ministru kabineta ārkārtas sēdē 14. maijā tika izskatīts Ekonomikas ministrijas izstrādātais Informatīvais ziņojums “Par higiēnisko sejas masku ražošanu un to tehnisko specifikāciju”, kurā Ekonomikas ministrija informēja par izstrādāto tehnisko specifikāciju higiēnisko sejas masku ražošanai vai individuālām šūšanas vajadzībām, kā arī sniedza priekšlikumus veikt centralizētu valsts iepirkumu sejas aizsarglīdzekļu iepirkumu un sadali mazaizsargātajām cilvēku grupām.

Ņemot vērā Ministru kabineta pieņemto lēmumu par rekomendāciju lietot mutes un deguna aizsegu, svarīgi ir informēt iedzīvotājus par dažādiem sejas masku veidiem un atšķirīgo aizsardzības līmeni. Tāpēc sadarbībā ar Veselības ministriju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu sagatavota vienota informācija par higiēnisko sejas masku lietošanu iedzīvotājiem. Higiēnisko sejas masku lietotājiem ir būtiski apzināties, ka higiēniskās sejas maskas ir papildu līdzeklis jau šobrīd valdības noteiktajām sociālās distancēšanās un personīgās higiēnas normām. Noteiktie pienākumi attiecībā uz roku mazgāšanu un distances ievērošanu netiek atcelti un to ievērošana ir būtiska, arī lietojot higiēniskās sejas maskas. Plašāku informāciju par higiēnisko sejas masku ražošanu un to tehnisko specifikāciju lasīt Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē www.em.gov.lv.

Tehniskā specifikācija vairākkārtīgi izmantojamu higiēnisko sejas masku izgatavošanai, skatīt TE (*docx.)

 

Par sejas masku lietošanu:

Sejas maskas var lietot papildu drošībai, lai pasargātu citus, bet to jādara pareizi. Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē ir publicēti ieteikumi "Skaidrojums par sejas masku lietošanu sabiedrībā" (*pdf.)

Sejas maskas var izmantot profilaksei, bet īpaši svarīgi to darīt pareizi, lai inficēšanās risks ar vīrusu nav vēl lielāks.

Medicīniskās maskas galvenokārt jānodrošina ārstniecības personām.

    

  

 

Instruktāža veselības aprūpes darbiniekiem individuālo aizsarglīdzekļu uzvilkšanai un novilšanai, saskaroties ar pacientiem ar aizdomām par COVID-19 un par apstiprinātu COVID-19:

 

Vizuālie materiāli par mutes un deguna aizsega izmantošanu sabiedriskajā transportā no 12. maija: