Jūs atrodaties šeit: COVID-19
Jūs atrodaties šeit: COVID-19

Aktualitātes par Covid-19

01.07.2020

Aktuālākā diennakts statistika par veiktajiem izmeklējumiem par aizdomām par Covid-19 saslimšanu, kā arī kopā apstiprinātos Covid-19 saslimšanas gadījumus Latvijā skatīt Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv

Valstu saslimstības rādītāji ar Covid-19 - Atbraukušajam no ārzemēm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 15, jāievēro pašizolācija 14 dienas.

Veselības ministrijas sniegtās aktualitātes medijiem par COVID-19 skatīt TE.

Aktualitātes par COVID – 19 citās valsts institūcijās

 

Kas jāņem vērā pēc ārkārtējās situācijas noslēguma?

 

9. jūnijā noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Līdz ar šī gada 12. martā izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām spēku zaudē Ministru kabineta rīkojums Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"taču joprojām spēkā paliek daļa noteikto ierobežojumu. Situācija ar Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā ir stabila, taču aizvien vēl ir jāievēro vairāki piesardzības nosacījumi, jo katram pašam arī turpmāk ir būtiski izvērtēt riskus un spēt uzņemties atbildību par savu un līdzcilvēku veselību. 

10. jūnijā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", kas turpmāk nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas ir veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā. Minētajos Ministru kabineta noteikumos ir noteikti Covid-19 infekcijas ierobežošanas galvenie pamatprincipi un piesardzības pasākumi, piemēram, pulcēšanās prasības un ierobežojumi, personām veicamās pašizolācijas prasības, veicamie epidemioloģiskās drošības pasākumi, ierobežojumi tūrismam un ceļošanai, higiēnas prasības pārtikas tirdzniecības uzņēmumiem un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, izglītības un sporta procesa organizēšanas un norises nosacījumi, kultūras, reliģiskās darbības veikšanas vietu, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darbības nosacījumi, u.c.

Par izmaiņām, kas stājas spēkā no 1. jūlija, plašāk lasīt TE.