Vadlīnijas bērnu drošībai pie dīķiem un peldbaseiniem: Nejaušas ūdenī iekļūšanas risku novēršanai un mazu bērnu noslīkšanas gadījumu skaitu samazināšanai.

Noslīkšana ir viens no būtiskākajiem ārējiem nāves cēloņiem bērniem un pusaudžiem. Latvijā ik gadu noslīkst vidēji 5 bērni vecumā līdz 14 gadiem. Visbiežāk bērni noslīkst piemājas dīķos un peldbaseinos, kas nav norobežoti vai noslēgti, tādējādi radot būtisku risku nejauši iekļūt piemājas dīķī vai peldbaseinā un noslīkt.

Ņemot vērā citu valstu labās prakses piemērus, Veselības ministrija ir izstrādājusi vadlīnijas par drošības prasībām privāto/publisko dīķu, kā arī privāto peldbaseinu ierīkošanai un ekspluatācijai Latvijā-kā izveidot un uzturēt efektīvus drošības rīkus peldbaseiniem un dīķiem un kā pasargāt mazos bērnus no nejaušas noslīkšanas. Šajās vadlīnijās ieteiktie drošības pasākumi palīdzēs padarīt privāto/publisko dīķu un peldbaseinus drošākus, veicinās izpratni par ūdenstilpņu drošību un glābs dzīvības.

Vadlīnijas ir paredzētas piemājas dīķu, piepūšamo peldbaseinu, privāto peldbaseinu īpašniekiem un būvniekiem, kā arī publisko dīķu lietotājiem. Vadlīnijas nav obligātas prasības, bet rekomendācijas un padomi ievērībai, un tajās minētie ieteikumi nav vienīgā metode kā novērst mazu bērnu noslīkšanu peldbaseinā vai dīķī, un tās nevar aizstāt pieaugušo uzraudzību.