Jūs atrodaties šeit: Covid-19
Jūs atrodaties šeit: Covid-19

Aktualitātes par Covid-19

25.10.2020

Atgriežoties Latvijā no valstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, OBLIGĀTi ir jāievēro 10 dienu pašizolācija!

Aktuālais valstu saraksts katru piektdienu tiek atjaunots Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē. Valstu saslimstības rādītāju ar Covid-19 saraksts stājas spēkā ar esošās nedēļas nākamo dienu (sestdienā, plkst. 00:00) pēc tā publicēšanas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļa vietnē. Plašāku informāciju lasīt SPKC tīmekļa vietnē. Aktuālākā diennakts statistika par veiktajiem izmeklējumiem par aizdomām par Covid-19 saslimšanu, apstiprinātie Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā pieejami SPKC tīmekļa vietnē.

No 12.oktobra, šķērsojot Latvijas Republikas robežu, ir jāaizpilda elektroniskā anketa.

Elektroniskās anketas ir pieejamas no jebkuras viedierīces un aizpildāmas īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv. Plašāku informāciju par elektroniskās anketas aizpildīšanu, šķērsojot Latvijas Republikas robežu, aicinām lasīt Iekšlietu ministrijas tīmekļa vietnē www.iem.gov.lv.

Veselības ministrijas sniegtās aktualitātes medijiem par Covid-19 skatīt TE.

Kas jāņem vērā pēc ārkārtējās situācijas noslēguma?

Atgādinām, ka 10.jūnijā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", kas nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas ir veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā. Minētajos Ministru kabineta noteikumos ir noteikti Covid-19 infekcijas ierobežošanas galvenie pamatprincipi un piesardzības pasākumi, piemēram, pulcēšanās prasības un ierobežojumi, personām veicamās pašizolācijas prasības, veicamie epidemioloģiskās drošības pasākumi, ierobežojumi tūrismam un ceļošanai, higiēnas prasības pārtikas tirdzniecības uzņēmumiem un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, izglītības un sporta procesa organizēšanas un norises nosacījumi, kultūras, reliģiskās darbības veikšanas vietu, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darbības nosacījumi, u.c.

9.jūnijā noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Līdz ar šī gada 12.martā izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām spēku zaudē Ministru kabineta rīkojums Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"taču joprojām spēkā paliek daļa noteikto ierobežojumu. Situācija ar Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā ir stabila, taču aizvien vēl ir jāievēro vairāki piesardzības nosacījumi, jo katram pašam arī turpmāk ir būtiski izvērtēt riskus un spēt uzņemties atbildību par savu un līdzcilvēku veselību. Par izmaiņām, kas stājas spēkā no 1.jūlija, plašāk lasīt TE.