Informācija presei
Senioru vakcinācija

Lai varētu iegādāties 2021.gada pirmajam pusgadam pasūtītās vakcīnas un nodrošināt vakcinēšanas procesu, valdība šodien, 20.aprīlī, atbalstīja finansējuma piešķiršanu vairāk nekā 52,2 miljoni eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Lielākā daļa finansējuma – 51 miljons eiro – paredzēts 2020.gada decembrī un šogad janvārī, februārī un marta sākumā pasūtīto AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Moderna, Janssen, CureVac, Novavax ražotāju vakcīnu devu iegādei, loģistikai un vakcinācijas procesa nodrošināšanai.

Piešķirto finansējumu administrēs Nacionālais veselības dienests (NVD), kas saskaņā ar savstarpēji noslēgtajiem līgumiem veiks norēķinus par piegādātajām vakcīnām, vakcīnu loģistiku un vakcinēšanas procesa nodrošināšanu.

Savukārt pārējais finansējums paredzēts – piemaksām ģimenes ārstiem par sasniegtajiem Covid-19 vakcinācijas aptveres rādītājiem, adrenalīna injekcijām, kas jānodrošina ikvienā vakcinācijas vietā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu piesaistei lielajiem vakcinācijas centriem, kā arī nacionāla mēroga, plānotām komunikācijas aktivitātēm, lai izglītotu, informētu un iedrošinātu iedzīvotājus vakcinēties.

Tāpat valdība šodien atbalstīja ar šā gada 21.aprīli Vakcinācijas projekta biroja iekļaušanu NVD struktūrā, novirzot daļu no jau iepriekš janvārī piešķirtā finansējuma -  vairāk nekā 300 tūkstošus eiro - NVD, kas paredzēts, lai līdz gada beigām varētu sekmīgi nodrošināt plānoto vakcinācijas projekta īstenošanu.