covid-19 testēšana

Veselības ministrija (VM) aicina valdību, vēl pirms Ministru kabineta sēžu pārtraukuma vienoties par tās izstrādāto plānu, kas ļaus kopīgi sagatavoties rudenī iespējamajai Covid-19 saslimstības izplatībai.

Veselības ministrija šī gada pavasarī sagatavoja iespējamos Covid-19 saslimstības izplatības scenārijus rudenim un atbilstošus plānus, kā tiem sagatavoties. Diskusijas par plānu ir noritējušas gan ar veselības aprūpes sistēmas pārstāvjiem, gan nozaru ministrijām. Plāns no 2. jūnija tiek saskaņots ar Finanšu ministriju.

Veselības nozarei finansējums Covid-19 izplatības mazināšanai bija piešķirts tikai gada pirmajam pusgadam, proti, līdz šā gada 30. jūnijam. Ja valdība nevienosies par plānu, būs apdraudēta gan veselības nozares gatavība rudens vilnim, gan Covid-19 ierobežošanas pasākumiem vasarā, t.sk. testēšanai, Covid-19 pacientu ārstēšanai un rehabilitācijai, ģimenes ārstu darbam (vakcinācijai) ar senioriem un riska grupām u.c.

Pašlaik pasaulē un Latvijā pieaug inficēšanās ar vīrusa Omikron BA5 paveidu, pieaug pacientu skaits slimnīcās. Ja šis vilnis būs nozīmīgs, daļu rudens pasākumu, iespējams, vajadzēs uzsākt jau agrāk, ko var apdraudēt kavēšanās ar Covid-19 gatavības plāna apstiprināšanu.

Covid-19 rudens gatavības plāns paredz trīs vīrusa izplatības scenārijus ar atbilstošiem rīcības algoritmiem.