Informācija presei

Veselības nozares Stratēģiskā padome sanāksmes laikā 14.martā atbalstīja Veselības ministrijas izstrādāto veselības apdrošināšanas koncepciju, norādot, ka tā veselības nozarei dod finansējuma pieaugumu.

„Veselības apdrošināšanas koncepcija sniedz piedāvājumu, kā ilgtermiņā plānveidīgi palielināsim veselības nozares budžetu. Stabils un garantēts finansējuma palielinājums katru gadu ļaus atrisināt svarīgākos jautājumus: mazināt rindas uz pakalpojumu saņemšanu, mazināt pacientu līdzmaksājumus, attīstīt kompensējamo medikamentu sistēmu un risināt ārstniecības personu atalgojumu jautājumu,” norādīja veselības ministre Ingrīda Circene.

Veselības ministre uzsvēra, ka diskusijas par veselības apdrošināšanas koncepciju ir bijušas ilgstošas un ir ņemti vērā daudzi iebildumi. Tādēļ nākamnedēļ koncepcija tiek virzīta izskatīšanai Ministru kabinetā.

Tāpat sanāksmes laikā Veselības nozares Stratēģiskā padome tika iepazīstināta ar Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plānu 2013.-2015.gadam. Jau ziņots, ka šodien plāns izskatīts valsts sekretāru sanāksmē un virzīts tālākai apstiprināšanai valdībā. Sabiedrības pārstāvji aicināti iesaistīties plāna publiskajā apspriešanā, sniedzot savus viedokļus līdz 3.aprīlim.

Koncepcijas projekts par veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeli - skatīt šeit.