Informācija presei
Hosams Abu Meri
Attēlā veselības ministrs Hosams Abu Meri. Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Veselības ministrs Hosams Abu Meri un valsts sekretāre Agnese Vaļuliene 11. un 12. aprīlī piedalīsies Pasaules Veselības organizācijas sanāksmē Kiprā par vēža profilaksi un ārstēšanu, kā arī klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību.

Sanāksme būs jau desmitā augsta līmeņa sanāksme Eiropas reģiona valstīm Mazo valstu iniciatīvas formātā. Tajā piedalās veselības ministri no 11 valstīm un vēl citas amatpersonas.

Viens no sanāksmes tematiem būs vēža profilakse un ārstēšana, tajā skaitā skrīninga programmas un agrīna diagnostika, onkoloģisko pacientu ceļi, bērnu saslimstība ar vēzi. Eiropas valstu ministri vērtēs vēža ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu, diskutēs, kā novērst un kontrolēt slimību, apspriedīs mazo valstu iespējamu kopīgu rīcību. Uzmanības lokā būs arī veselība un klimata pārmaiņas – valstu pieredze un aktuālie veselības riski, kas saistīti ar klimata pārmaiņām un ko izraisa globālā sasilšana. Sanāksmes laikā tiks uzklausīti arī ziņojumi par panākto progresu tādos jautājumos kā veselība un tūrisms, cilvēkresursi un risinājumi darbaspēka ilgtspējai nozarē, kā arī medikamentu pieejamība.

Mazo valstu iniciatīva, kas tika izveidota 2013. gadā, kalpo kā platforma PVO Eiropas reģiona valstīm ar 2 miljoniem vai mazāku iedzīvotāju skaitu, lai uzlabotu veselības aprūpes sistēmas un iedzīvotāju veselību savās valstīs. Gadskārtējās sanāksmes dod iespēju dalībniekiem apspriest aktuālos jautājumus, dalīties pieredzē un vienoties par kopīgu rīcību un vajadzībām reģionālā un starptautiskā līmenī.