Informācija presei
Attēls no slimnīcas

Ceturtdien, 29. jūlijā veselības ministrs Daniels Pavļuts apmeklēs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru “Latvijas Onkoloģijas centrs” (LOC), lai iepazītos ar darbu klātienē, kā arī sarunā ar tā galvenajiem speciālistiem vēlreiz pārrunās Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānu 2022. - 2024. gadam.

Sarunā piedalīsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, LOC galvenais ārsts onkologs Viesturs Krūmiņš, LOC Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Onkoloģijas asociācijas vadītājs profesors Jānis Eglītis, LOC Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja profesore Sandra Lejniece, Patoloģijas centra vadītājs Valdis Miķelsons, kā arī Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības ONKOALIANSE vadītājs Helmuts Bēķis.

Kā ziņots iepriekš, Veselības ministrija kopā ar nozari izstrādājusi Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānu 2022. - 2024. gadam. Plāns jūnijā tika nodots sabiedriskajai apspriešanai, bet 22. jūlijā izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē, lai jau tuvākajā laikā to virzītu izskatīšanai Ministru kabinetā. Plāns paredz pieeju, ka cilvēkam, kurš saskāries ar onkoloģisku slimību, ir jābūt nodrošinātai pilnīgai informācijai, savlaicīgi jāsaņem nepieciešamie diagnostikas izmeklējumi un piemērotākā ārstēšana, jāsaņem psihoemociāls atbalsts un rehabilitācija, kā arī nepieciešamības gadījumā paliatīvā aprūpe.

Mediju pārstāvjiem intereses gadījumā lūgums sazināties ar Lāsmu Binderi lasma.bindere@vm.gov.lv.