Informācija presei
pulcēšanās

2023. gada 3. decembrī Veselības ministrs Hosams Abu Meri Dubaijā piedalīsies Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28.

COP28 ir vērienīgākais globālais forums klimata pārmaiņu jomā, kas sastāv no daudzām augsta līmeņa konferencēm, starpvaldību sarunām, diskusijām un citiem pasākumiem. COP28 ietvaros tiks veikts starptautiskā stāvokļa novērtējums (Global stocktake) par valstu progresu attiecībā uz Parīzes nolīguma mērķu sasniegšanu.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) un globālās veselības kopiena pauž pārliecību, ka diskusijās ir jāpaplašina uzmanība uz cilvēku veselību.  Veselības ministrs pilnībā piekrīt PVO centieniem klimata pārmaiņu diskusijās daudz lielāku fokusu veltīt pasaules iedzīvotāju veselībai. “Jādemonstrē apņemšanās un izpratne noteikt veselību par prioritāti, klimata pārmaiņu seku mazināšanā, tikai tā mēs kopā veidosim ilgtspējīgu pasaules attīstību un ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību”, uzsver Hosams Abu Meri.

H. Abu Meri uzstāsies Veselības dienas centrālajā pasākumā – veselības ministru augsta līmeņa segmentā, kur tiks pārrunāts, kā paātrināt klimata un veselības aizsardzības pasākumu ieviešanu globālā līmenī. Piemēram, būtiska ir cīņa pret antibakteriālo rezistenci, kas ir nopietns sabiedrības veselības apdraudējums, ko cita starpā izraisa klimata pārmaiņas.

Konferences laikā plānots aicināt valstis pievienoties COP28 deklarācijai par klimatu un veselību, kas iezīmē gan klimata pārmaiņu riskus veselībai, gan piedāvā turpmāko rīcību, lai šos riskus mazinātu.

Plānots, ka veselības ministrs vizītes laikā tiksies arī ar Nīderlandes veselības ministru, Apvienoto Arābu Emirātu un Saūda Arābijas veselības ministriem.