Informācija presei
Diagnostika
Attēlam ir ilustratīva nozīme

Turpinot apmeklēt ārstniecības iestādes reģionos, veselības ministrs Hosams Abu Meri piektdien, 2.februārī, dosies uz Tukumu.

Darba vizītes ietvaros plānots Tukuma slimnīcas apmeklējums, kur ministrs tiksies ar slimnīcas vadību un personālu, ģimenes ārstu prakšu apskate un tikšanās ar Tukuma pašvaldības, Irlavas Sarkanā krusta slimnīcas un sociālās aprūpes centra “Rauda” pārstāvjiem.

SIA "Tukuma slimnīca" ir lokāla daudzprofilu slimnīca. Slimnīcā ir uzņemšanas, terapijas, ķirurģijas, traumatoloģijas, hronisko slimību aprūpes nodaļa, bērnu, intensīvās terapijas un anestezioloģijas, pataloģiskās anatomijas nodaļa, asins kabinets, dienas stacionārs un ambulatorā daļa. Slimnīcā ir 89 gultasvietas. Ambulatorajā daļā ietilpst un pieejama radioloģijas nodaļa, rehabilitācijas nodaļa, klīniski diagnostiskā laboratorija, ārsti-speciālisti, kā arī aprūpe mājās. Tāpat slimnīcā pieejama īslaicīgā sociālā aprūpe un "viesnīca" dienas stacionāra pacientiem. Tukuma slimnīca sadarbojas ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu.

Jau ziņots, ka saistībā ar izmaksu pieaugumu, šogad slimnīcām papildus novirzīti 60,6 miljoni eiro, no tiem 31 miljons eiro personāla atalgojuma palielināšanai, saistībā ar zemāko mēnešalgu likmju palielinājumu, kā arī finansējums ēdināšanas tarifam, intensīvās terapijas piemaksai un prioritāro pasākumu realizēšanai. Tāpat Veselības ministrija turpina vērtēt slimnīcu tīkla efektivitāti visā Latvijas teritorijā.

Tāpat jau vēstīts, ka ministrs apmeklē ārstniecības iestādes gan Rīgā, gan reģionos, lai klātienē iepazītos ar ārstniecības iestāžu darbību, pārvaldību, cilvēkresursu nodrošinājumu, infrastruktūras projektiem, kā arī kopumā ar veselības aprūpes nodrošinājumu un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.