Informācija presei
Veselības ministrs Daniels Pavļuts vadīs ekspertu diskusiju “Fokusā: pacients un viņa tiesības”

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ir aicinājis pacientu tiesību ekspertus uz tiešsaistes sarunu piektdien, 4. februārī, plkst. 12:00, lai diskutētu, ko Latvijā varam darīt efektīvāk, mērķtiecīgāk un mūsdienīgāk, lai pacienti saņemtu cieņpilnu un drošu veselības aprūpi.

Pacientam veselības aprūpes sistēmā jājūtas droši, tā ir katra cilvēka pamatvajadzība. Mums nav vajadzīgas hierarhiskas vai patriarhālas pacienta un ārsta attiecības, bet gan cieņpilna un jēgpilna sadarbība – uz pacientu centrēta veselības aprūpe,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Speciālisti diskutēs par pacienta informēto piekrišanu ārstniecībai un pacienta autonomijas īstenošanu ārstniecībā Latvijā, apskatīs labās prakses piemērus citās valstīs un spriedīs par risinājumiem jēgpilnai ārsta un pacienta saziņai.

Tiesības uz veselības aprūpi ir cilvēktiesības, arī pacienta tiesības justies droši veselības aprūpes sistēmā un saņemt cieņpilnu veselības aprūpi ir ikviena cilvēka pamatvajadzība, tostarp veselības aprūpes sistēmā vajadzīga nulles tolerance seksuālo robežu pārkāpumiem.

Diskusijā piedalīsies Latvijas Reto slimību alianses valdes priekšsēdētāja, Latvijas Pacientu organizāciju tīkla koordinatore Baiba Ziemele, tiesībsargs Juris Jansons, zvērināts advokāts un Medicīnas tiesību biroja izveidotājs Ronalds Rožkalns, bioētikas eksperte, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore Signe Mežinska, zvērināta advokāte, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore Solvita Olsena un Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs.

Video un prezentācija no 4. februāra tiešsaistes ekspertu diskusiju “Fokusā: pacients un viņa tiesības”

Diskusiju “Fokusā: pacients un viņa tiesības” tiešraidē var skatīties ikviens interesents. Diskusijas laikā būs iespēja uzdot jautājumus.