Informācija presei
Hosams Abu Meri
Veselības ministrs Hosams Abu Meri

Piektdien, 15.septembrī, Saeimai paužot uzticību Evikas Siliņas veidotajam Ministru kabinetam, veselības ministra amatā apstiprināts Hosams Abu Meri.

H. Abu Meri pēc profesijas ir ārsts – gastroenterologs. H.Abu Meri ir 14.Seimas deputāts, Pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs, kā arī darbojas Sociālo un darba lietu komisijā un Sabiedrības veselības apakškomisijā. H.Abu Meri ir  arī Vidusjūras savienības parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs.

Politikā H. Abu Meri ir kopš 2011. gada, kad ieņēma iekšlietu ministra padomnieka amatu, 2016. – 2017. gadā viņš bija Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs, bet 2019. – 2022. gadā Ministru prezidenta padomnieks integrācijas jautājumos. 2021. – 2022. gadā H. Abu Meri startēja pašvaldību vēlēšanās un laika posmā no 2021. – 2022. gadam bija Ropažu novada domes deputāts. Viņš ieņēmis vairākus amatus “Jaunajā Vienotībā”, tajā skaitā šobrīd ir partijas domes priekšsēdētājs.

H. Abu Meri ir vairāku profesionālo asociāciju biedrs - Latvijas Ārstu biedrībā, Latvijas Gastroenterologu asociācijā, Libānas ārstu biedrībā, Amerikas gastroenteroloģijas asociācijā, Latvijas gastrointestinālas endoskopijas asociācijā. Viņš ir valdes loceklis Libānas - Latvijas kultūras biedrībā un Arābu kultūras centrā Rīgā.