ES fondu jaunumi
Ventspils

Piektdien, 27. oktobrī, klātesot veselības ministram Hosamam Abu Meri, Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes vadībai, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadībai un speciālistiem, kā arī viesiem, svinīgi atklāta jaunizbūvētā un aprīkotā Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa, Laboratorija un diagnostikas kabineti.
Darbu jaunajās telpās Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa sāks pirmdien, 30. oktobrī, plkst. 8.00, savukārt Laboratorija jaunajās telpās sāks strādāt 6. novembrī. Pacienti tiks informēti par visām gaidāmajām izmaiņām.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa kļuvusi plašāka un tajā nodalītas pacientu plūsmas. (1) Ja pacienta dzīvība nav apdraudēta, piemēram, neliela izmēra brūces, vieglas traumas vai sasitumi, piesūkusies ērce – reģistrators pacientu novirzīs uz traumpunktu. (2) Pārējos gadījumos pacienta stāvokli izvērtēs ārsta palīgs, nosakot gan palīdzības sniegšanas steidzamību jeb prioritāti, gan to, kāda speciālista palīdzība nepieciešama. (3) Bērniem būs atsevišķa plūsma un atsevišķs apskates kabinets. (4) "Ātrā palīdzība" jeb Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes pacientus slimnīcā nogādās pa atsevišķām, nodalītām ieejām.
Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, ir nodalīts no Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas, turklāt tas ir lēzenāks, nodrošinot ērtu pārvietošanos. Izbūvēts arī lifts, guļratos esošu pacientu pārvietošanai.
Īstenojot projektu, izbūvēti un aprīkoti arī ārstu – speciālistu kabineti un manipulāciju zāles, izveidots novērošanas postenis un akūtas palīdzības zāle.
Projekta ietvaros būtiski pārplānota un pārbūvēta arī slimnīcas Laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas un apvienojot tās ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, tā nodrošinot, ka viss Laboratorijas darbs tiek organizēts vienuviet. Jaunas, gaišas telpas arī analīžu pieņemšanai.
Izbūvētas arī Diagnostikas nodaļas telpas - rentgenogrāfiskie un datortomogrāfijas izmeklējumi tagad ir ērtāk pieejami apmeklētājiem. Arī stacionārā esošo pacientu nogādāšana uz izmeklējumiem kļuvusi ērtāka, jo izbūvētas plašas uzgaidāmās telpas un gaitenis.
Līgums par būvniecību tika parakstīts 2022. gada 8. februārī, būvdarbus veica SIA “Pilsbūve”, savukārt pasūtītāja pārstāvis projektā ir Komunālā pārvalde. Projekta autors ir arhitekts Gundars Vīksna.