Informācija presei
vakcinācija

Šodien, 3. aprīlī, vakcināciju pret Covid-19 varēs uzsākt vēl divām prioritārajām iedzīvotāju grupām. Vakcinēties tiks aicinātas personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar zemu imunitāti. Vakcinēties tiks aicinātas arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas.

Pēc Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas aplēsēm, Latvijā vairāk nekā 17 000 bērni ir reģistrēti slimnīcas datubāzē ar kādu no hroniskām un imūnsupresējošām slimībām. Šobrīd vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 šajā prioritārajā grupā pieteikušies 2 300 iedzīvotāji, kuri norādījuši, ka dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsaslimšanas.

“Iedzīvotājus, kuri jau ir pieteikušies vakcinācijai un norādījuši savu atbilstību šai grupai, vakcinēties aicināsim nekavējoties, lai jau Lieldienu brīvdienās varētu nodrošināt iespēju saņemt vakcīnu un parūpēties par savas ģimenes aizsardzību. Ja vecāki vēl nav pieteikušies, aicinu neatlikt un jau šodien pieteikties vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Tas palīdzēs iedzīvotājus operatīvi uzrunāt un aicināt vakcinēties. Lieldienu brīvdienas ir laiks atelpai un rūpēm par savu ģimeni, vakcinācija ir viens no soļiem,” norāda Veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Vecākiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem, kā arī bērniem ar zemu imunitāti, pēc uzaicinājuma saņemšanas uz vakcināciju līdzi jāņem:

  • Konsultanta slēdziens vai slimnīcas izraksts, kas apliecina bērnam diagnozes esamību (dokuments ne vecāks par diviem gadiem);
  • Bērna dzimšanas apliecība vai pase ar ierakstu par bērnu.

Plašāk par bērnu hroniskajām saslimšanām:

https://www.spkc.gov.lv/lv/ar-hroniskam-un-imunsupresejosam-slimibam-slimojosu-bernu-vecaku-un-kopa-dzivojosu-personu-vakcinacija

Jau no šodienas vakcīnu būs tiesīgas saņemt personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas. Šajā grupā vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 pieteikušās 1 900 personas. Norādot sevi šajā grupā, cilvēki godprātīgi apliecina savu piederību šai grupai vakcinācijas brīdī. Arī šie iedzīvotāji tuvākajā laikā saņems uzaicinājumu vakcinēties. Nākot uz vakcināciju, būs jāparaksta apliecinājums atbilstībai šai grupai.