Informācija presei
Logo

Ar aktuālo valstu sarakstu* varat iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā (tiek atjaunots katru piektdienas pēcpusdienu) https://arkartassituacija.gov.lv/, konkrētāk

Tām personām, kuras Latvijā iebraukušas līdz 3. jūnijam un atrodas 14 dienu pašizolācijā, lūdzam vērtēt valstu saslimstības rādītājus.

Ja valsts, no kuras esat iebraucis, ir rādītāju diapazonā virs 15, jums jāturpina pašizolācija, ja valsts rādītājs ir zem 15 (piemēram, Francija, Vācija, Luksemburga), jūs varat pārtraukt pašizolāciju.

 

14 dienu pašizolācija jāievēro, ja esi iebraucis:

no valstīm, kuras nav ES vai EEZ un Šveice;

14 dienu pašizolācija nav jāievēro, ja:

  • ceļo pa Lietuvu un Igauniju;
  • SPKC mājaslapā publicētās valstis, kurās 14 dienu kumulatīvais rādītājs ir zem 15 (iekrāsotas baltā krāsā https://spkc.gov.lv/upload/Aktualitates/2020/kumulativie_29_05.pdf) 
  • Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kas Latviju šķērso tranzītā.

Atgādinām! Latvijas iedzīvotājiem nerekomendējam doties ceļojumā. Ja ceļot nepieciešams, veicot darba pienākumus, lūdzam rūpīgi ievērot distancēšanos – 2m un pēc iespējas bieži mazgāt rokas.

*Aprēķins balstīts uz Eiropas Slimību un profilakses un kontroles centra ziņoto gadījumu skaitu https://www.ecdc.europa.eu/en/geographical-distribution-2019-ncov-cases, un modelētu 2020. gada populāciju (balstīta uz 2018. gada datiem https://www.worldometers.info/world-population/population-by-country/). Dati var atšķirties no valstu ziņotajiem datiem.

Informāciju sagatavoja:

SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja, tālr. 67387667;29487552; prese@spkc.gov.lv