Informācija presei
Diskusija 9.03.

Ceturtdien, 9. martā, plkst. 13.30 Veselības ministrijā Brīvības ielā 72, Rīgā un tiešsaistē ministrijas Facebook platformā notiks preses konference, kurā informēs par starptautiskajā projektā “Vēža aprūpes koordinācijas un skrīninga uzlabošana Latvijā un Slovākijā” tapušajām starptautisko ekspertu rekomendācijām, kas dos iespēju būtiski uzlabot vēža pacientu aprūpi Latvijā.

Projekta īstenošanā līdztekus Veselības ministrijai iesaistīti Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI), Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Pasaules Veselības organizācijas Starptautiskā Vēža pētniecības aģentūra (IARC/WHO), Eiropas Vēža institūtu organizācija (OECI) un ERASMUS Universitātes Medicīnas centrs (EMC), projekta finansētājs – Eiropas Savienība jeb Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta ģenerāldirektorāts (DG REFORM).

Preses konferencē informāciju sniegs veselības ministre Līga Meņģelsone, Pasaules Veselības organizācijas Starptautiskās Vēža pētniecības aģentūras vecākais zinātnieks Andre Karvalju (Andre Carvalho), projekta līdzpriekšsēdētāji Latvijā, LU KPMI direktors profesors Mārcis Leja un Valsts prezidenta padomnieks viedo tehnoloģiju jautājumos Rolands Lappuķe, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ķīmijterpatijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja, profesore Sandra Lejniece, Latvijas Onkologu un ķīmijterapteitu asociācijas vadītāja Aija Geriņa-Bērziņa, un onkoloģisko pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” valdes locekle Olga Valciņa.

Preses konferencē būs iespēja uzzināt par:

  • labi funkcionējoša vēža reģistra ieviešanu Latvijā;
  • krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīninga uzlabošanas iespējām Latvijā;
  • visaptveroša Vēža centra (Comprehensive Cancer Centre) izveidi Latvijā, un tā iekļaušanu citu šādu centru tīklā Eiropā.

Preses konferencē Veselības ministrijas telpās žurnālistiem arī tiks piedāvāta iespēja tikties klātienē ar starptautiskajiem ekspertiem no plkst.13.30 līdz plkst.15.30. Lai piedalītos klātienē, ir nepieciešams pieteikt caurlaidi. Lai to izdarītu, aicinām medijus sazināties ar Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāju Oskaru Šneideru. Preses konferences tiešraide līdztekus Veselības ministrijas Facebook būs pieejama arī ziņu portālā www.tvnet.lv

Projektam tuvojoties noslēgumam, 8. un 9. martā Latvijas Universitātes telpās notiks konference, kurā Latvijas veselības nozares speciālistiem, politiķiem, ierēdņiem un pacientu organizācijām vēža aprūpes koordinācijas un skrīninga uzlabošanas projekta starptautiskie eksperti prezentēs rekomendācijas vēža pacientu aprūpes uzlabošanai Latvijā.

Liela nozīme ir tam, ka darba grupās ir iesaistīti, mūsuprāt, pasaules labākie eksperti, kuriem ir atbilstoša pieredze, zināšanas un viedoklis. Gaidāmajās dienās notiekošā konference būs iespēja apmainīties ar viedokļiem, turklāt ne tikai ar speciālistiem un ierēdņiem, bet arī sabiedrības un pacientu pārstāvjiem, kuri nav bijuši klāt projekta īstenošanas procesā,” uzsver Mārcis Leja.

Īstenotais projekts ir unikāla IARC, EK, DG REFORM un Latvijas un Slovākijas Veselības ministriju partnerība, kuras mērķi saskan ar Eiropas Vēža uzveikšanas plānu nodrošināt piekļuvi kvalitatīvi un labi organizētam vēža skrīningam vairāk nekā 90% Eiropas iedzīvotāju,” projektu komentē tā vadītājs Andrē Karvalju.

Vadoties pēc starptautisko ekspertu ieteikuma, tika izveidota projekta Pārraudzības komiteja (Steering Committee), kuras sastāvā iesaistījās Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un šo ministriju pakļautības iestāžu pārstāvji, kā arī slimnīcu, universitāšu, pacientu un citu institūciju pārstāvji. Pārraudzības komiteju vada veselības ministre Līga Meņģelsone.

Papildu informācija par projektu mediju pārstāvjiem: https://www.kpmi.lu.lv/lv-lv/petijumi-un-projekti/icccs-projekts

 

Papildu informācijai par preses konferences norisi:

Oskars Šneiders, Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs
tālrunis: +371 26378959, e-pasts:
oskars.sneiders@vm.gov.lv
Adrese: Brīvības iela 72 k-1, Rīga LV-1011
www.vm.gov.lv

Papildu informācijai par projektu:

Amanda Boka, Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis 26551248, e-pasts:
amanda.boka@lu.lv
Adrese: Gaiļezera iela 1, Rīga, LV-1079
www.kpmi.lu.lv