Informācija presei
Tikšanās ar mikroķirurgiem

Veselības ministre Līga Meņģelsone ceturtdien, 26. janvārī, tikās ar mikroķirurgiem Olafu Libermani un Mārtiņu Malzubri, lai pārrunātu atbalsta sniegšanu karā cietušajiem Ukrainas karavīriem slimnīcās Latvijā rekonstruktīvās ķirurģijas saņemšanai.

Latvija ir un būs atbalsts Ukrainas tautai. Jau pašlaik Latvija veselības aprūpes iestādes sadarbības līguma ietvaros sniedz atbalstu karā cietušajiem ukraiņiem. Uzklausot mikroķirurgu ieteikumus, pārrunāšu iespējas pilnveidot palīdzības sniegšanu mūsu stacionāros un rehabilitācijas iestādēs,” atzina veselības ministre Līga Meņģelsone, uzsverot, ka palīdzībai jābūt koordinētai un saskaņotai ar Ukrainas Veselības un Aizsardzības ministrijām.

2022. gadā Latvijā kopumā nogādāti un veselības aprūpes pakalpojumus Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) “Vaivari” saņēmuši 130 karā cietušie Ukrainas karavīri.

RAKUS 43 ievainotie saņēmuši izmeklējumus, speciālistu  konsultācijas, veiktas ķirurģiskas operācijas, pēcoperācijas rehabilitācijas pasākumi un nepieciešamā medicīniskā aprūpe. “Vaivari” uzņēmuši 89 karavīrus, kā arī vairākus karadarbībā traumas guvušos civiliedzīvotājus. NRC “Vaivari” karavīriem ir nodrošinājuši rehabilitāciju multiplu un kombinētu funkcionēšanas traucējumu gadījumos pēc politraumām ar centrālās un perifērās nervu sistēmas bojājumiem, arī muguras smadzeņu bojājumiem, komplicētiem kaulu lūzumiem, amputācijām, nodrošinot arī protezēšanu.

Latvija plāno ievainotajiem ukraiņu karavīriem palīdzēt arī šogad, turpinot uzsākto sadarbību starp Latvijas un Ukrainas slimnīcām. Prognozēts, ka šogad Latvija varētu uzņemt ap 120 ukraiņu karavīriem.

Foto: Ministres_tikšanās_ar_mikroķirurgiem_26.01.23 | Flickr