Informācija presei
Preses konference

Ministru kabinets 7.septembrī lēma, ka Latvijā, līdzīgi kā citviet Eiropā un pasaulē tiks sākta trešo vakcīnu devu pret Covid-19 administrēšana. Sākot no 15.septembra kā pirmie primārās vakcinācijas kursā papildu vakcīnu devas pret Covid-19 saņems iedzīvotāji ar būtiski novājinātu imūno sistēmu, kuriem primārā vakcinācijas kursā nav izveidojusies pietiekama aizsardzība.

15.septembrī, pulksten 9:30 notiks preses konference par papildu vakcināciju pret Covid-19 imūnsupresētiem iedzīvotājiem.

Preses konferencē piedalīsies:

  • BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja prof. Dace Zavadska;
  • NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča;
  • NVD vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala.

Saskaņā ar zinātniskos pierādījumos balstītu informāciju, Eiropas Slimību kontroles centra (ECDC), Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) un Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendācijām, šobrīd papildu vakcīnas deva vajadzīga cilvēkiem, kuriem ir ievērojami samazināta organisma imūnās sistēmas funkcionēšana (slimības vai terapijas izraisīta augsta imūnsupresija), lai nostiprinātu standarta vakcinācijas kursa efektivitāti. Šāda nepieciešamība varētu būt, piemēram, cilvēkiem pēc orgānu transplantācijas, pacientiem, kuri ilgstoši saņem dialīzes procedūras,  HIV pacientiem ar asinsrades sistēmas slimībām u.c.

Video no preses konferences par papildu vakcināciju pret Covid-19 imūnsupresētiem iedzīvotājiem