ES fondu jaunumi
genoms

Pašlaik Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā notiek sagatavošanās darbi, lai uzsāktu brīvprātīgo Latvijas iedzīvotāju iesaisti Latvijas iedzīvotāju genoma references izveidē.

Ņemot vērā, ka medicīnisko datu aprite ir īpaši regulēta, jaunajam projektam nepieciešami brīvprātīgie - cilvēki, kuri ļaus ar no jauna iegūtajiem gēnu paraugiem darboties zinātniekiem. Pieteikties varēs pēc neilga laika, kad būs izveidots viss nepieciešamais procesa veiksmīgai norisei. Sīkāka informācija sekos, sekojiet līdz Latvijas Biomedicīnas centra mājas lapas Jaunumu sadaļā: https://biomed.lu.lv/ !

Projekta “Latvijas iedzīvotāju genoma references izveide” (Projekta identifikācijas Nr.: 4.1.1.r.0/3/22/I/VM/001) mērķis ir izveidot Latvijas iedzīvotāju genoma referenci, kas tiks izmantota pētniecībai, slimību novēršanai un ārstēšanas optimizācijai un nodrošināt tās iekļaušanu vienotā Eiropas genoma referencē.

“Ir jāsaprot, ka cilvēks iesaistās projektā, lai ar sava parauga ziedošanu palīdzētu zinātnes attīstībai,” skaidro Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš. Jau tuvākajās nedēļās Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra interneta lapā būs iespēja pieteikties jaunajam projektam. “Būs jāaizpilda dažādas anketas par veselības stāvokli un jādodas uz vienu no laboratorijām nodot asins paraugu” skaidro Jānis Kloviņš.

Sižetu par projektu skatieties TV3 rīta raidījumā “900 sekundes” šeit.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma fonda 4.1.1.r. reformas “Uz cilvēku centrētas, visaptverošas, integrētas veselības aprūpes sistēmas ilgtspēja un noturība” ietvaros.

kopā2