Informācija presei
Vakcīnu piegādes

Turpinot vakcinācijas gaitu Latvijā, šodien, 4. aprīlī, vakcinācija pret Covid-19 tiks uzsākta arī iedzīvotāju grupā no 60 līdz 70 gadiem. Tas ļaus vēl lielākam iedzīvotāju skaitam saņemt vakcīnu pret Covid-19. Šajā iedzīvotāju grupā kopumā Latvijā ir vairāk nekā 241 000 iedzīvotāju.

Ņemot vērā lielo iedzīvotāju skaitu šajā vecuma grupā, vakcinācija šiem iedzīvotājiem tiks uzsākta pakāpeniski. Vispirms aicinājumu vakcinēties (īsziņas, e-pasta vai zvana veidā) saņems tie šīs vecuma grupas iedzīvotāji, kuri pieteikušies vakcīnai manavakcina.lv vai pa tālruni: 8989, vai pie sava ģimenes ārsta. Pakāpeniski aicinājumu vakcinēties saņems arī citi iedzīvotāji šajā vecuma grupā.

“Vakardien atvērām divas grupas, kurās ir personas, kuras vienā mājsaimniecībā aprūpē hroniski slimus bērnus un bērnus ar imūnsupresiju. Turpinās šo iedzīvotāju uzrunāšana – gan pieteikties, gan ierasties uz vakcināciju. Paldies Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcai par sadarbību vecāku uzrunāšanā. Vēl vakar izsūtījām vairāk nekā 11 000 īsziņu vecākiem, lai aicinātu pēc iespējas ātrāk pieteikties vakcinācijai un pēc iespējas ātrāk samazināt vīrusa izplatību. Ņemot vērā iedzīvotāju vēlmi saņemt vakcīnu drošākai dzīvei, veram vaļā arī nākošo grupu, lai visi tie, kuri ir pieteikušies manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, varētu saņemt vakcīnu,” norāda Veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Prioritāri vakcinējamo iedzīvotāju princips veidots pēc Eiropas Komisijas rekomendācijām un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem – vispirms vakcinēt tos, kuru pašu vai to tuvo cilvēku veselībai vakcinācija var būt dzīvībai kritiska.

Šobrīd kopā vakcinācijai izmantotas 146 752 vakcīnu devas. Vismaz vienu devu Latvijā saņēmuši jau 121 868 cilvēki, nodrošinot pakāpenisku imunitāti un aizsardzību pret smagu saslimšanu. Kopā esošajās prioritāri vakcinējamo cilvēku grupās vakcīnas saņēmuši 62 719 seniori vecumā virs 70 gadiem, 15 263 iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, vairāk nekā 56 000 vakcīnu devas veselības aprūpes darbiniekiem un vairāk nekā 10 000 vakcīnu devas sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem.

Jau šodien vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji saņems informāciju par senioriem vecumā no 60 līdz 70 gadiem, kuri kā pirmie pieteicās vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, lai aicinātu šos iedzīvotājus uz liela mēroga vakcinācijas centriem tuvāko dienu laikā, kā arī tuvākajā laikā arī pie ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstiem.