MVM apmeklējums

Veselības ministre Līga Meņģelsone trešdien, 1. februārī, iepazīšanās vizītē apmeklēja Veselības ministrijas padotībā esošo Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju (MVM). Muzeja pārstāvji ministri un viņas komandu informēja par attīstības plāniem, apmeklētāju piesaisti un muzeja finanšu iespējām ekspozīciju ierīkošanai un attīstībai.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs glabā nozīmīgas laikmeta liecības. Tomēr ņemot vērā izmaiņas informācijas un satura pieprasījumā un patēriņā sabiedrībā, ir jāmeklē jaunas pieejas muzeja darbībai šodien, saglabājot un radot pieejamas vēsturiskās vērtības. Šodien pārliecinājos, ka muzejam ir ne tikai bagātīgs krājums, bet arī tā komandai ir vēlme un ambīcija mainīties un augt. Tie ir izcili priekšnosacījumi, lai tuvākajos gados mēs piedzīvotu muzeja pārvērtības, kam pirmie soļi jau ir redzami. Ir sākts darbs pie Bērnu muzeja izveides, kas izvietosies piebūvē blakus esošajai muzeja ēkai. Savukārt izstādi “Snīkeri: eko x ego” janvārī apmeklējuši jau vairāk nekā 5,4 tūkstoši interesentu,” sacīja Līga Meņģelsone. 

Muzeja direktors Kaspars Vanags apliecināja, ka ar snīkeru izstādi jau tagad tiek mēģināts radīt pieprasījumu un interesi par topošo centru, kas iecerēts kā veselības pratības skola jauniešiem. 

Mēs jau tam gatavojam auditoriju. Snīkeru izstādes stāsta centrā ir sporta apavi un mūsu ilūzija, ka, tos valkājot, mēs automātiski piekopjam veselīgu dzīvesveidu. Izstāde mēģina gāzt šos mītus, tā iedod instrumentus, kā jaunietis var apzināties un kritiski izvērtēt savus patēriņa paradumus,” teica muzeja direktors.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs ir dibināts 1957.gada 1.oktobrī un tajā ir apskatāma unikāla ekspozīcija par medicīnas vēsturi. Muzejā regulāri izvietotas ar veselības aprūpi saistītas tematiskās izstādes. Muzeja misija ir veidot izpratni par rūpēm kā ilgtspējīgas sabiedrības pamatu.