Informācija presei
Veselības ministrs un citi, pavadot ceļā ziedojumu Ukrainai

Turpinot atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, šodien, 9.jūlijā, ceļā tika pavadīta Latvijas valsts ziedojumu krava Ukrainas slimnīcām. Veselības ministrijai (VM) sadarbojoties ar Ukrainas Veselības ministriju un atsaucoties arī  Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas aicinājumam, izvērtējot Ukrainas ārstniecības iestāžu vajadzības, VM ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Nacionālo veselības dienestu un slimnīcām apzināja pieejamos resursus un iespēju palīdzēt Ukrainas stacionāriem un mediķiem ikdienas darbā.

Ziedojumu krava sastāv no vairākiem desmitiem mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtām, pacienta vitālo parametru monitoriem, operāciju galdiem, ultrasonogrāfiem, defibrilatora, sirds ritma monitoriem, kā arī cita medicīnas aprīkojuma, kas tiks nogādāts Ukrainas Čerņihivas Reģionālajā bērnu slimnīcā, kas iekārtas izplatīs vēl citām Ukrainas ārstniecības iestādēm.

Ziedot medicīniskās iekārtas Ukrainas slimnīcām atsaucās gan valsts, gan pašvaldību slimnīcas: Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Daugavpils Reģionālā slimnīca, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Madonas slimnīca, Cēsu klīnika, Bauskas slimnīca un Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs. Ziedojumu krava Ukrainā tiks nogādāta ar fonda “Uzņēmēji mieram” palīdzību. Līdz ar medicīniskajām iekārtām “Uzņēmēji mieram” Ukrainas Čerņihivas Reģionālajā bērnu slimnīcā nogādās arī “Draugiem Group” ziedotos IGLU mīkstos rotaļu klučus.

Pavadot ziedojumu kravu ceļā uz Ukrainu veselības ministrs Hosams Abu Meri, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Lauris Vidzis, fonda “Uzņēmēji mieram” direktore Laura Skrodele, un “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks uzsvēra, ka kopīgiem spēkiem un aktīvi rīkojoties Latvija sniedz ne tikai simbolisku, bet reālu palīdzību Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju un turpinās to darīt līdz Ukrainas uzvarai. Savukārt Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols izteica pateicību par Latvijas atbalstu un apliecināja, ka Ukraina augstu novērtē gan privātpersonu, gan uzņēmēju, gan valsts sniegto palīdzību.