Informācija presei Nozares ziņas
Sports

2021. gada 10. aprīlī, atzīmējot starptautisko dienu “Par tīru sportu”, tiešsaistē notiks jau 3. “Patiess Sports” konference.

Mūsdienu sporta pasaulē nereti valda uzskats, ka augsti sporta sasniegumi nav iespējami bez sniegumu uzlabojošām vielām, tāpat Pasaules Antidopinga aģentūras veiktajās dopinga kontrolēs turpina atklāt pārkāpumus profesionālajā un amatieru sportā.

“Šī situācija liek sporta profesionāļiem un treneriem domāt par to, kā mainīt negatīvo klimatu sporta aktivitāšu pasaulē un mazināt aizliegto vielu izmantošanu. Viens no ilgtermiņa risinājumiem ir mērķtiecīgi strādāt pie jauno sportistu vērtību sistēmas un rakstura veidošanas, lai dotu viņiem sapratīgas lēmuma pieņemšanas prasmes situācijā, ja viņi saskaras ar dopinga izvēli. Ir būtiski, lai šādā situācijā “ieslēgtos” morāles process un iekšēja diskusija par iespējamo vērtību pārkāpumu,” stāsta Latvijas Antidopinga biroja eksperts izglītības un informācijas jautājumos Ivans Šapošņikovs.

Tādēļ šogad 3. “Patiess Sports” konferencē uzrunāsim trenerus, vecākus un sporta darbiniekus, kas ir ļoti būtiskas iesaistītās personas sporta izglītībā, lai attīstītu vērtību sistēmu jaunajos sportistos, kā arī palīdzētu viņiem iegūt pieredzi, kas veicina jauniešu spēju būt līderiem dzīvē. Skatoties plašāk uz faktoriem, kas palīdz attīstīt sportisko sniegumu, būtiski izglītot sportiskajās aktivitātēs iesaistītās personas par to nozīmi, ikdienā palīdzot talantīgam sportistam virzīties pretī panākumiem. Sportā iegūtā vērtību izpratne var ietekmēt visus bērna sportiskās un personiskās attīstības aspektus - laukumā un ārpus tā.

Konferencē uzstāsies Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs, ārste-doktorante psihoterapijā Laura Valaine, Soču Olimpiskais čempions, bobsleja treneris Daumants Dreiškens, Latvijas rekordists 400 m distancē, RSU uztura un sporta katedras docētājs Jānis Leitis, sporta ārste, LSMĀA prezidente Sandra Rozenštoka, kognitīvi biheiviorālais psihoterapeits Jānis Grants, sporta žurnālists Dāvids Ernštreits.

Par dalību tiešsaistes konferencē dalībnieki saņems apliecību, kas būs derīga treneru resertifikācijai, iesniedzot to Latvijas Sporta federāciju padomē. Dalība konferencē ir bez maksas.

Starptautiskās dienas “Par tīru sportu” mērķis ir veicināt sportistu, sporta sabiedrības un pārējo cilvēku informētību par globālo cīņu pret dopingu sportā.

Plašāka informācija un reģistrācija konferencei: https://www.antidopings.gov.lv/lv/registracija-3-patiess-sports-konferencei