Informācija presei
PSKUS
P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca. Foto autors: F64

Valdība otrdien, 31. janvārī, izskatīja Veselības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) vēsturisko korpusu atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas un renovācijas projektu, tajā skaitā plānotos termiņus un būvdarbu sadārdzinājumu.

Projektu sākotnēji bija plānots noslēgt 2022. gadā, taču termiņš pagarināts par gadu – visus darbus plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām. Kopējais projekta budžets ir 3,46 miljoni eiro.

Slimnīcas vēsturisko korpusu atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas un renovācijas projekts ietver šādas aktivitātes:

  • siltumapgādes mezgla atjaunošana un pārbūve;
  • vēsturiskā 21.korpusa energoefektivitātes uzlabošana un telpu pielāgošana ambulatoro pakalpojumu sniegšanai;
  • teritorijas labiekārtošana;
  • vēsturiskā 5.korpusa energoefektivitātes uzlabošana un telpu pielāgošana darbam epidemioloģiskajos apstākļos.

Projekta kopējais sadārdzinājums aplēsts 1,3 miljonu eiro apmērā. Saistībā ar izmaksu pieaugumu ambulatoro kabinetu būvdarbus nolemts segt no slimnīcas budžeta, bet projektā tam paredzēto finansējumu novirzīt sadārdzinājumu segšanai pārējo aktivitāšu īstenošanai. Papildu sadārdzinājuma daļējai segšanai novirzīts Veselības ministrijas budžetā plānotais, bet neizlietotais finansējums prioritāram pasākumam “Zemes un nekustamo īpašumu iegādes investīcijas RAKUS, RPNC un PSKUS”, atbilstoši likumam “Par valsts budžetu 2022.gadam”. Savukārt pārējā sadārdzinājuma summa tiks  finansēta no slimnīcas budžeta, no investīcijām, kas iekļautas slimnīcas investīciju plānā, taču nav izmantotas – ieguldīšanas procesā ir radies ietaupījums vai arī notikusi darbību pārplānošana.

PSKUS ir daudzprofilu slimnīca, kas sniedz pilna apjoma neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību, kā arī nodrošina pirms un pēc diploma izglītību, veic zinātniskus pētījumus un nodrošina jaunu ārstniecības metožu un tehnoloģiju aprobēšanu un ieviešanu Latvijā. Slimnīca ir valsts kapitālsabiedrība, kurā visas kapitāldaļas pieder valstij, valsts kapitāla daļu turētājs ir Veselības ministrija.