Informācija presei
Padomu ceļvedis, ja no Covid-19 ārstējies mājās

Veselības ministrijas speciālisti izveidojuši padomu ceļvedi cilvēkiem, kas slimo ar Covid-19 un ārstējas mājās. Viegli uztveramā veidā tajā izskaidrota slimības gaita un simptomi, kuriem rūpīgi jāseko līdzi - temperatūras paaugstināšanās, sāpes, elpas trūkums.

Zināšanas par tiem ļaus labāk rūpēties par savu atveseļošanos un atpazīt, kuros brīžos papildus konsultēties ar ģimenes ārstu, bet kuros - saukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. 

Ceļvedī iekļauti arī praktiski padomi rūpēm par savu mentālo veselību, jo bieži pacienti izjūt pastiprinātas bailes un trauksmi par slimības norisi, kas var apgrūtināt veseļošanos. 

Veselības ministrija ģimenes ārstiem rekomendējusi šo ceļvedi izplatīt saviem pacientiem, ja viņi tam piekrituši, kā arī tas publicēts Nacionālā veselības dienesta un Slimību kontroles un profilakses centra tīmekļa vietnēs.

Vienlaikus ministrija aicina ar to iepazīties katram Latvijas iedzīvotājam, lai sagatavotos situācijai, kad ar slimību jāsaskaras pašam vai līdzcilvēkiem.

Ik dienu Latvijā ar Covid-19 saslimst vidēji 752 cilvēku (pēdējo 7 dienu dati), lielākajai daļai ārstēšanās nozīmēta mājās karantīnā, taču vidēji katrs piektais līdz desmitais diemžēl nokļūst slimnīcā ar vidēju vai smagu slimības gaitu. Šobrīd ar Covid-19 pacientu skaits slimnīcās tuvojas tūkstotim un veselības nozarē izsludināt ārkārtas stāvoklis. 

Informācija Covid-19 pacientiem un kontaktpersonām (rīcība, kuri inficēti ar Covid-19, rīcība Covid-19 saslimušā kontaktpersonai, ieteikumi Covid-19 ārstēšanai mājas apstākļos, ārstniecības pakalpojumu saņemšanas kārtība Covid-19 pozitīviem pacientiem, rīcība, ja nav pieejams savs ģimenes ārsts vai veselības problēmas parādās ārpus ārsta darba laika) www.vm.gov.lv

Ar izveidoto ceļvedi Covid-19 pacientiem vari iepazīties te: www.spkc.gov.lv

Plašāka informācija Covid-19 slimnieku kontaktpersonām pieejama šeit: www.spkc.gov.lv