Informācija presei
Preses konference

Lai pastāstītu plašāk par turpmāko izglītojamo skrīninga testēšanas kārtību, mediju pārstāvji tiek aicināti uz attālinātu preses konferenci platformā Zoom, rīt, 17. novembrī, pulksten 10:00.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Alla Nogotkova – Veselības inspekcijas Stratēģiskās plānošanas un attīstības departamenta nodaļas vadītāja;
  • Jurijs Perevoščikovs – Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors;
  • Uldis Berķis – Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta RIS3 vienības vadītājs;
  • Olga Valciņa – BIOR direktora vietniece laboratoriju jautājumos.

Jau vēstīts, ka, lai veicinātu epidemioloģiski drošus primāri nepieciešamos pakalpojumus un nepārtrauktu sabiedrībai kritiski svarīgo nozaru darbu, plānots paplašināt Covid-19 ātro antigēna paštestu izmatošanu. Lai izvērtētu iespēju pakāpeniski pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes - reizi nedēļā veicot jau ierasto skrīninga testu, savukārt divreiz nedēļā izmantojot paštestus. Pozitīva paštesta gadījumā, tāpat kā līdz šim skrīninga testēšanā, - būs jāveic apstiprinošs tests laboratorijā.

Paštestu izmantošana ir ērta, vienkārša un viegli veicama arī bērniem. Iecerēts, ka 1.-3.klašu skolēni paštestus veiks mājās vecāku uzraudzībā, savukārt vecākie audzēkņi, pedagogi un atbalsta personāls -  izglītības iestādē.

 

Mediju pārstāvjiem: lai saņemtu Zoom saiti uz preses konferenci, aicinām rakstīt sintija.gulbe@vm.gov.lv

Video no preses konferences par turpmāko skrīninga testu organizēšanu izglītības iestādēs