Informācija presei
Hosams Abu Meri
Veselības ministrs Hosams Abu Meri. Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Veselības ministrs Hosams Abu Meri 27. un 28. maijā Ženēvā piedalīsies ikgadējā Pasaules Veselības Asamblejā, kuras vadmotīvs šogad ir  — Viss veselībai, Veselība visiem.

77. Pasaules Veselības Asamblejas ietvaros dalībvalstu delegāti, PVO eksperti, partnerorganizācijas un sabiedrības pārstāvji apspriedīs pašreizējās un nākotnes prioritātes globāli nozīmīgiem sabiedrības veselības jautājumiem.

Hosams Abu Meri teiks uzrunu Asamblejas centrālajā plenārsesijā, kā arī Asamblejas ietvaros plānota visu trīs Baltijas valstu ministru tikšanās ar PVO ģenerāldirektoru Tedrosu Adhanomu Gebrejesu. Papildus tam, plānota atsevišķa Baltijas valstu ministru tikšanās ar Ukrainas veselības ministru, kā arī dalība Polijas un Ukrainas pārstāvniecības rīkotā augsta līmeņa pasākumā par veselības aprūpes sistēmu Ukrainā.

Hosams Abu Meri piedalīsies diskusijā par progresu imunizācijas jomā pēdējo 50 gadu laikā, īstenojot Paplašināto imunizācijas programmu (EPI), kas katru gadu izglābj miljoniem cilvēku dzīvību. PVO aicina atjaunot politisko apņemšanos uzturēt, ieguldīt un stiprināt imunizācijas programmas visā pasaulē.

Pasaules Veselības Asambleja ir PVO augstākā lēmējinstitūcija. Asamblejas sesijas ik gadu maijā tiek sasauktas Ženēvā un tajās piedalās amatpersonas no teju 200 pasaules valstīm. Asamblejas galvenā funkcija ir noteikt PVO politiku.