Informācija presei
Veselības ministrijas ēnojamie kopā ar savām ēnām
Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis un Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļas vecākā eksperte Elēna Zviedre kopā ar ēnām

4.aprīlī, Junior Achievement – Latvija rīkotās Ēnu dienas ietvaros Veselības ministrijā viesojās jaunieši, iepazīstoties ar Veselības ministrijas valsts sekretāres, parlamentārā sekretāra un Sabiedrības veselības departamenta Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļas vecākās ekspertes amata pienākumiem un darba ikdienu.

VM valsts sekretāri Agnesi Vaļulieni ēnoja Ričards Dzenītis no Rīgas Imantas vidusskolas 11.klases, Agate Misule no Jelgavas Valsts ģimnāzijas 10.klases, Kate Kravale no Rīgas Juglas vidusskolas 8.klases un Monta Bizika no Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas 7.klases. Jauniešiem bija iespēja piedalīties Valsts sekretāru sanāksmē un apskatīt Ministru kabineta telpas. Pēc tam ēnotāji piedalījās sanāksmē ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Karinu Zālīti un Veselības ministrijas ekspertiem par sadarbības jautājumiem veselības nozarē, bet vēlāk apmeklēja Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, kur piedalījās sanāksmē par ES fondu un veselības aprūpes finansēšanas jautājumiem.

VM parlamentāro sekretāru Artjomu Uršuļski ēnoja Amanda Alma Ceruka no Talsu Kristīgās vidusskolas 7.klases, Daniels Pranks no Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 8.klases un Mihails Volodenoks no J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas 8.klases. Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar parlamentārā sekretāra ikdienas pienākumiem, apmeklēt Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu un Saeimu.

Savukārt Sabiedrības veselības departamenta Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļas vecākās ekspertes Elēnas Zviedres ēnas - Ainārs Zilberts no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas 11.klases, Amanda Aleksandrova no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas 10.klases un Aija Jaudzema no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas 8.klases – iepazinās ar ekspertes ikdienas darbu, kas ir saistīts ar sabiedrības veselības veicināšanas un atkarību profilakses jautājumiem. Tāpat ēnotāji apmeklēja Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kur piedalījās diskusijā ar SPKC ekspertiem par narkotiku atkarību jautājumiem un par plānotajiem pasākumiem atkarību profilakses pasākumu īstenošanā.

Kā zināms, 4. aprīlī visā Latvijā norisās karjeras izglītības pasākums skolēniem "Ēnu diena", kuru rīko izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia".

"Ēnu dienas" mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Savukārt darba devējiem tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Veselības ministrijas valsts sekretāres Agneses Vaļuliene, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Karina Zālītie kopā ar ministrijas darbiniekiem un ēnām
Veselības ministrijas valsts sekretāres Agneses Vaļulienes tikšanās ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Karinu Zālīti, kurā piedalās arī valsts sekretāres ēnas

Foto no Ēnu dienas pieejami vietnē www.flickr.com