ES fondu jaunumi
NMPD

Divu personu brigāžu veidošana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ir sevi attaisnojusi. Līdzšinējā NMPD sešu gadu pieredze pierāda - veidojot šādas brigādes, dienests var palielināt ikdienā dežurējošo brigāžu skaitu un pat atvērt jaunus brigāžu punktus, lai pietuvinātu brigādes iedzīvotājiem un pacienti dzīvībai kritiskās situācijās palīdzību saņemtu ātrāk.

Divu personu brigāžu attīstība nebūtu iedomājama arī bez tām piemērotu – jaunu, mazāku operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu iegādes. Tāpēc dienesta komanda vairākus gadus strādāja pie unikāla operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa izveides, kas speciāli veidots Latvijas brigāžu vajadzībām un pielāgots darbam divatā. Kopumā tie ir 47 šādi auto, kas nupat iegādāti, pateicoties Eiropas Savienības fondu atbalstam, un ar kuriem brigāžu mediķi pavisam drīz dosies izsaukumos visā Latvijā.

Visi jaunie auto aprīkoti arī ar mūsdienu drošības prasībām atbilstošiem jaunākās paaudzes IT risinājumiem, kas būtiski atvieglo brigāžu darbu un nokļūšanu izsaukuma vietā. Tāpat jaunajās automašīnās ir vieglāks un mediķiem ērtāks aprīkojums. Piemēram, jaunais defibrilators (ierīce atdzīvināšanas pasākumu veikšanai) tagad sver nevis 15, bet vairs tikai 5 kilogramus. Savukārt plaušu mākslīgais ventilācijas aprāts, kas līdz šim ir bijusi smaga un neparocīga ierīce un ko mediķi dažkārt nesa divatā, tagad ir plaukstas izmērā un vien 1,4  kilogramus smags.

Nav mazsvarīgi, ka līdz šo transportlīdzekļu iegādi NMPD uz šo brīdi ir gandrīz pilnībā atjaunojis savu autoparku. Ikdienā uz līnijas 93% automašīnu ir jaunākas par pieciem gadiem ar nobraukumu zem 300 tūkstošiem kilometru. Jaunā tipa auto iegāde ir nozīmīgs solis kopējā autoparka attīstībā, paredzot efektīvāku tā pārvaldību ikdienā un arī gatavību ārkārtas notikumos.

Plašāk: https://www.nmpd.gov.lv/lv/jaunums/divu-personu-brigades