Informācija presei
publicitātes attēls

Piektdien, 11. jūnijā, meklēt risinājumus digitālās veselības izaicinājumiem sāks lietotāju dizaina un produktu vadības speciālisti. Digitālās veselības hakatons norisināsies līdz 13. jūnijam un tajā nozares speciālisti, izmantojot pakalpojumu dizaina pieeju, strādās pie 11 digitālās veselības izaicinājumiem.

“Pāršķiram jaunu lapaspusi ceļā uz pacientiem un ārstiem ērtiem digitāliem risinājumiem. Pasaules līmeņa digitālās veselības platformas izveide prasa pavisam citu pieeju. Tāpēc kopdarbā pie tās jau pašos pirmajos soļos iesaistīsim gan lietotājus, gan industrijas labākos talantus,” uzsver veselības ministrs Daniels Pavļuts.

“Ar savu līdzdalību mēs, dizaina kopiena, līdz ar citiem dizaina pratības veicināšanas pasākumiem sabiedrībā ceram sniegt praktisku ieguldījumu publisko pakalpojumu kvalitātē. Lai tie kļūtu iedzīvotājiem ērtāki, saprotamāki un pieejamāki. Aicinām ikvienu dizaineri - gan praktizējušo, gan topošo - pievienoties un sniegt ieguldījumu apkārtējās vides pilnveidošanā,” stāsta Jeļena Solovjova, Tet Dizaina kompetences vadītāja un UX/UI Riga Meetup kopienas pārstāve.

Hakatonu, kurš norisināsies tiešsaistē, piektdien, 11. jūnijā, plkst.15.00 atklās veselības ministrs Daniels Pavļuts. Arī hakatona trīs dienās paveiktais tiks prezentēts tiešsaistē “Facebook”.

Digitālās veselības hakatona fokusā būs lietotāju vajadzību izpēte, kas ir kritiski svarīga, radot jaunus vai pilnveidojot esošus pakalpojumus. Hakatonā radītos ieteikumus izmantotos jaunās paaudzes veselības nozares digitālo risinājumu veidošanai. Ekspertu un lietotāju radītās “ceļa kartes” kalpos par pamatu nākamajiem soļiem digitālās veselības platformas uzlabojumu tehniskās specifikācijas definēšanai.

Kopīgi sadarbojoties Veselības ministrijai, Nacionālajam veselības dienestam un UX/UI Riga Meetup kopienai, hakatonam izvirzīti vienpadsmit dažādi izaicinājumi, kas saistīti, piemēram, ar e-recepti, datu pieejamību vai attālinātām ārstu konsultācijām. Hakatona dalībniekiem tiks piedāvāta programma un dizaina metodes, kas palīdzēs gan apzināt ārstu, pacientu, farmaceitu un citu iesaistīto pušu pieredzi, gan pārvērst esošos izaicinājumus lietotājam draudzīga procesa ieteikumos.

Dalībai hakatonā var reģistrēties līdz 9. jūnijam. Tehnoloģiju un dizaina ekspertiem iespējams pieteikties gan individuāli, gan arī pieteikties jau ar savu nokomplektētu ekspertu komandu (vienā komandā plānoti 4-6 dizaina un produktu vadības speciālisti). Plašāka informācija un pieteikšanās: https://www.digitalasveselibashakatons.lv/.

Digitālās veselības hakatons ir izpētes hakatons, kura mērķis ir izprast šā brīža e-veselības lietotāju pieredzes ceļu un saskaņā ar pasaulē atzītiem lietotāju pieredzes standartiem identificēt atbilstošu procesu uzbūvi. Izpētes hakatons atšķiras no mums ierastā formāta, jo tā komandu pamatā būs tieši lietotāju pieredzes (UX) eksperti, kuri, konsultējoties ar medicīnas nozares profesionāļiem, pasākuma laikā strādās pie procesu kartes izstrādes komandai piešķirtajam izaicinājumam.

Hakatonu organizē Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar tehnoloģijas vides organizācijām - UX/UI Riga Meetup un inovāciju stratēģijas uzņēmumu Helve.