Informācija presei
attēls

Lai apspriestu dienestu gatavību koronavīrusa (2019-nCoV) atklāšanai un ārstēšanai Latvijā, šodien, 31. janvārī Veselības ministrijā notiek Valsts operatīvās medicīniskās komisijas* sēde.

Kā zināms, Pasaules Veselības organizācija šodien atkārtoti vērtēs jautājumu, vai slimības uzliesmojums ir starptautiskās sabiedrības veselības ārkārtas stāvoklis (PHEIC) un kādi ieteikumi būtu jāsniedz, lai to pārvaldītu.

Atbildīgie dienesti Latvijā – Slimību profilakses un kontroles centrs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un universitātes slimnīcas – ir pastāvīgā saziņā par situācijas attīstību pasaulē un šobrīd strādā atbilstoši Katastrofu medicīnas plānā noteiktajam gatavības režīmam. Ārstniecības iestādēm - gan NMPD brigāžu mediķiem, ģimenes ārstiem un slimnīcu personālam ir sniegtas Pasaules veselības organizācijas rekomendācijas rīcībai, saskaroties ar iespējami inficētu pacientu ar koronavīrusu (2019-nCoV). Tāpat ir apzināti pieejamie slimnīcu resursi infekcijas slimnieku ārstēšanai. Dienesti ir apliecinājuši, ka nepieciešamības gadījumā spēs nodrošināt veselības aprūpes sniegšanu pacientiem, kuriem pastāvēs aizdomas par inficēšanos ar šo vīrusu.

Līdz šim Latvijā nav reģistrēts neviens koronavīrusa (2019-nCoV) pacients. Plašāk par aktuālo situāciju un profilakses ieteikumiem iedzīvotājiem un ceļotājiem aicinām lasīt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā un iestādes sociālo tīklu vietnēs.

Mediju uzmanībai!
Komentārus medijiem būs iespējams saņemt pēc sanāksmes – orientējoši ap plkst.11:00. Caurlaižu pieteikšanai lūgums iepriekš zvanīt pa t.67876106 vai pieteikties, sūtot e-pastu: anna.strapcane@vm.gov.lv 

*VOMK ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt veselības nozares institūciju saskaņotu darbību ārkārtas medicīniskajā situācijā un ārkārtas sabiedrības veselības situācijā.