ES fondu jaunumi
RAKUS

Ceturtdien, 29. februārī, klātesot veselības ministram Hosamam Abu Meri, Finanšu ministrijas parlamentārajai sekretārei Karinai Plokai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) valdei, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas (NMPUK) vadībai un darbiniekiem, slimnīcas stacionāru un klīniku vadītājiem un darbiniekiem, svinīgi atklātas NMPUK jaunuzbūvētās Infekciju bloka telpas, kurās būs iespējams nodalīt pacientu plūsmu ar infekciju slimību pazīmēm no pārējiem pacientiem, tādējādi mazinot un novēršot infekciju izplatīšanās riskus. Tās ir pirmās slimnīcas telpas Baltijas valstīs, kas izbūvētas atbilstoši starptautiski apstiprinātām augstākajām epidemioloģiskās drošības prasībām.

Austrumu slimnīcas NMPUK paplašināšanas projekts ļaus nodalīt pacientu plūsmas, nodrošinot triāžu, diagnostiku un ārstēšanu infekciju slimību pacientiem, vienlaikus ievērojot infekciju tālākas izplatības ierobežošanas prasības un epidemioloģiski drošu ārstēšanās vidi ne tikai pacientiem, bet arī klīnikas personālam. Tās ir pirmās slimnīcas telpas arī Baltijas valstu mērogā, kas uzbūvētas atbilstoši visaugstākajiem epidemioloģiskās drošības standartiem, ievērojot Covid-19 pandēmijas laika mācības, kas paredz, ka infekciju slimību pacientiem jābūt nodalītiem un ārstētiem atsevišķā plūsmā, taču tikpat komfortablos apstākļos.

Projekts īstenots, piebūvējot NMPUK esošajai ēkai Infekciju bloka telpas 4604,5 kvadrātmetru platībā trīs stāvos. Maksimālā kapacitāte pacientu uzņemšanai pārsniedz 300 vietu, nodrošinot gatavību jebkādai ārkārtējai situācijai.

NMPUK  Infekciju bloka pacientu apskates telpas un palātas ir plašas, gaišas un modernas, un tajās paredzēts viss nepieciešamais aprīkojums, nodrošinot gan attiecīgus higiēnas, gan dezinfekcijas apstākļus. Sevišķa uzmanība pievērsta epidemioloģisko prasību pastiprinātai izpildei, paredzot dažādus tehnoloģiskos risinājumus un inovatīvu aprīkojumu. Jaunajā blokā īstenoti ergonomiski un funkcionāli telpu savienojumi un risinājumi, lai nekas neaizkavētu operatīvas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu pacientiem ar akūtām veselības problēmām.

Līdz ar jauno NMPUK Infekciju bloka izbūvi Austrumu slimnīca pakāpeniski plāno izveidot arī īpašu 72 stundu observācijas nodaļu ar papildu gultasvietām. Turklāt slimnīcas infrastruktūra būs sagatavota liela mēroga nelaimes gadījumiem un spēs ātri un operatīvi nodrošināt nepieciešamo triāžu, vienlaikus atvedot lielu skaitu cietušo pacientu, jo jaunajās telpās tiks nodrošinātas darba stacijas ar nepieciešamo aprīkojumu operatīvai analīžu un izmeklējumu veikšanai lielam skaitam pacientu, kuriem varēs sniegt neatliekamo palīdzību, lai jau ar skaidru diagnozi nogādātu tālākai ārstēšanai uz kādu no Austrumu slimnīcas stacionāriem.

Austrumu slimnīcas NMPUK Infekciju bloka būvdarbi tika uzsākti 2021. gada novembrī, bet pabeigti 2024. gada februārī.

NMPUK infekciju bloka būvdarbi īstenoti ar ERAF projekta Nr.9.3.2.0/21/1/001 “SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” ēkas Hipokrāta ielā 4 infrastruktūras attīstība” ietvaros, un tā izmaksas ir EUR 10 303 943.20 (bez PVN).

https://aslimnica.lv/jaunumi/zinas/austrumu-slimnica-svinigi-atklaj-neatliekamas-medicinas-un-pacientu-uznemsanas-klinikas-jaunas-infekciju-bloka-telpas/