Informācija presei
Konference. Ilustratīvs attēls

Šā gada 28. septembrī Rīgā notiks veselības aprūpes nozarei nozīmīga, starptautiska konference “Cilvēks - Latvijas veselības nozares vērtība”*, kurā ar pieredzi dalīsies gan Latvijas speciālisti, gan vairāki starptautiski zināmi eksperti. Konferencē veselības nozare tiks aplūkota no dažādiem skatu punktiem, lai labāk izprastu ikviena cilvēka sajūtas, saskaroties ar veselības nozari Latvijā, kā arī izanalizēts, cik ļoti veselības nozare prot paskatīties uz ikviena cilvēka milzīgo vērtību. Konferenci organizē Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs, vienlaikus atzīmējot Veselības ministrijas pastāvēšanas 20 gadus Latvijā.

Konferencē ar pieredzi un referātiem uzstāsies vairāki starptautiski eksperti, kā piemēram, Žuans Žoakins Rodrigess da Silva Breda (João Joaquim Rodrigues da Silva Breda) PVO Aprūpes kvalitātes un pacientu drošības biroja vadītājs un reģionālā direktora īpašais padomnieks Atēnās, kurš savā lekcijā skaidros to, kā novērtēt veselības aprūpes kvalitāti un to, kā reformas un lēmumus balstīt datos. Džeisons Vulfs (Jason Wolf), Berila institūta prezidents, kurš nodarbojas ar pacientu pieredzes veselības aprūpē uzlabojumu veicināšanu, pētot un atspoguļojot pacientu pieredzes jomas attīstību, akcentēs globālo skatījumu uz to, kā uzlabot cilvēku pieredzi, kas gūta, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus. Nepārtrauktas aprūpes kvalitātes un pacientu drošības uzlabošanas platformas uzlabojumu daļas vadītājs un What Matters To You pasaules tīkla vēstnieks Matjē Luizē (Mathieu Louiset) no Beļģijas runās par to, lai cilvēks justos kā vērtība veselības aprūpes sistēmā, ārstniecības personālam un atbalsta personālam veselības aprūpes iestādēs ir jājūtas novērtētam un jāapzinās, cik nozīmīgs ir viņu darbs. Tāpat savā pieredzē dalīsies Rozija Benīvorta (Rosie Benneyworth), Veselības aprūpes drošības dienesta galvenā pētniece no Apvienotās Karalistes, iepazīstinot ar to, kā Apvienotajā Karalistē veicina pacientu drošību.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies pārstāvji no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Dzemdību nama, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, kā arī no Slimību profilakses un kontroles centra.

Konference “Cilvēks - Latvijas veselības nozares vērtība” norisināsies klātienē un to varēs skatīties arī tiešsaistē. Darba kārtība ir organizēta vairākās sesijās: “Cilvēku pieredze veselības aprūpē”, “Veselības aprūpes darbinieku pieredze”, “Pacientu drošības kultūra”, “Datos balstīta veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošana”. Tiks skatīti jautājumi par cilvēkpieredzes uzlabošanu, pacientu pieredzes mērījumiem slimnīcās, psihoemocionālo atbalstu darbiniekiem, pacientu drošības kultūru. Tāpat konferences laikā tiks demonstrēti vairāku Latvijas slimnīcu pozitīvās pieredzes videostāsti. Būtisks akcents būs konferences diskusijas daļa, kurā savu dalību ir apstiprinājuši gandrīz visi līdzšinējie veselības ministri, kas dalīsies ar savu redzējumu par nozīmīgākajiem soļiem ilgtspējai un attīstībai veselības aprūpē.

Konferencē piedalīsies ārstniecības personas, veselības aprūpes jomā strādājošie, veselības aprūpes politikas veidotāji, sabiedrisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti. Starptautisku skanējumu konferencei piešķirs arī dalībnieki no Lietuvas un Igaunijas.

Dalība konferencē bez maksas. Ārstniecības personām par dalību konferencē tiks piešķirti 8 tālākizglītības punkti. Konference notiks 28. septembrī, Rīgā, Elizabetes ielā 55, Radisson Blu Hotel Latvija konferenču zālē. Detalizēta konferences programma un reģistrēšanās www.arstubiedriba.lv

*Konference ir daļa no Eiropas Sociālā fonda projekta 9.2.3.0/15/I/001 “Veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrāde un ieviešana prioritāro veselības jomu ietvaros”. 

ES fondi logo
Konference