Jūs atrodaties šeit: COVID-19
Jūs atrodaties šeit: COVID-19

Aktualitātes par Covid-19

17.07.2020

Aktuālāko diennakts statistiku par veiktajiem izmeklējumiem par aizdomām par Covid-19 saslimšanu, kopā apstiprinātos Covid-19 saslimšanas gadījumus Latvijā skatīt Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Atgriežoties Latvijā no valstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, pašizolācija ir OBLIGĀTA. Aktuālo valstu saraksts katru piektdienu tiek atjaunots Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Veselības ministrijas sniegtās aktualitātes medijiem par Covid-19 skatīt TE.

Aktualitātes par Covid–19 citās valsts institūcijās.

 

Kas jāņem vērā pēc ārkārtējās situācijas noslēguma?

Vēršam uzmanību, ka 10.jūlijā Ministru kabineta ārkārtas sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", lai atjaunotu atsevišķus Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktos ierobežojumus. Plašāku informāciju par noteiktajiem ierobežojumiem, kas attiecas uz sabiedriskās ēdināšanas vietām no 11.jūlija lasīt preses relīzē.

Atgādinām, ka 10.jūnijā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", kas nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas ir veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā. Minētajos Ministru kabineta noteikumos ir noteikti Covid-19 infekcijas ierobežošanas galvenie pamatprincipi un piesardzības pasākumi, piemēram, pulcēšanās prasības un ierobežojumi, personām veicamās pašizolācijas prasības, veicamie epidemioloģiskās drošības pasākumi, ierobežojumi tūrismam un ceļošanai, higiēnas prasības pārtikas tirdzniecības uzņēmumiem un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, izglītības un sporta procesa organizēšanas un norises nosacījumi, kultūras, reliģiskās darbības veikšanas vietu, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darbības nosacījumi, u.c.

9.jūnijā noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Līdz ar šī gada 12.martā izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām spēku zaudē Ministru kabineta rīkojums Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"taču joprojām spēkā paliek daļa noteikto ierobežojumu. Situācija ar Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā ir stabila, taču aizvien vēl ir jāievēro vairāki piesardzības nosacījumi, jo katram pašam arī turpmāk ir būtiski izvērtēt riskus un spēt uzņemties atbildību par savu un līdzcilvēku veselību. Par izmaiņām, kas stājas spēkā no 1.jūlija, plašāk lasīt TE.