Latvijas Republikas ģērbonis
LATVIJAS REPUBLIKAS
VESELĪBAS MINISTRIJA
Latviski 
Uz sākumu │  RSS │  Saites │  Kontakti │  VIEGLI LASĪT │  Lapas karte 
Veselibas ministrijas logo Veselibas ministrijas ekas attels
Brīvības iela 72,
Rīga, LV-1011
Tālrunis: 67876000
Fakss: 67876002
Veselības aprūpes pieejamības saistīšana ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu, Jūsuprāt:
1. Ir pieļaujama, jo stimulēs iedzīvotājus maksāt nodokļus, lai saņemtu veselības aprūpi
2. Nav pieļaujama, jo iedzīvotājiem nevar liegt veselības aprūpi, ko garantē Satversme
3. Neko neatrisinās, jo neatliekamā medicīniskā palīdzība jānodrošina ikvienam
Palielināt burtus
2010. gada 4. septembris
 Visas relīzes
2008.08.29
Pirmklasniekus iepazīstinās ar veselīga uztura pamatnoteikumiem
 Lai iepazīstinātu bērnus ar veselīga uztura pamatnoteikumiem jau uzsākot skolas gaitas, visiem pirmklasniekiem sagatavotas kārbiņas veselīga launaga līdzņemšanai, kā arī grāmatiņu par veselīgu uzturu „Ko ēdīsim?” un saliekamu veselīga uztura piramīdu.

Veselības ministrs Ivars Eglītis, sveicot visus pirmklasniekus un viņu vecākus 1.septembrī, aicina rūpēties par bērnu veselību un atgādina uztura nozīmi tās saglabāšanā: „Mūsu bērnu veselībai un pilnvērtīgai attīstībai nepieciešamas kustības un veselīgs uzturs, tādēļ jau pirms diviem gadiem sākam runāt par neveselīgu pārtiku un aizliedzām to tirgot skolās. Priecē, ka daudzi skolēni jau to ievērojuši un par neveselīgu uzturu norāda arī saviem vecākiem. Šogad sagatavotie materiāli un launaga kārbiņas visiem pirmklasniekiem, turpina šo izglītojošo darbu un palīdzēs mūsu bērniem iegūt vissvarīgākās zināšanas – kā būt veseliem. Ceru, ka iegūtās zināšanas radīs bērniem vēlmi palīdzēt saviem vecākiem piepildīt launaga kārbiņas ar veselīgiem kārumiem.”

Atgādinām, ka no 2006.gada 1.novembra skolās un bērnudārzos nedrīkst tirgot čipsus un citas sāļās uzkodas, krāsainās limonādes, konditorejas izstrādājumus un saldumus, kas bērnu un pusaudžu ikdienas uzturā nav nepieciešami.