Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre Ilze Viņķele Apvienotajā Karalistē īpašu uzmanību veltīs mentālās veselības aprūpes politikai

14.01.2020
700

Šonedēļ, no 15. – 17. janvārim, veselības ministre Ilze Viņķele kopā ar citiem nozares speciālistiem dosies darba vizītē uz Apvienoto Karalisti (AK), kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta mentālās veselības aprūpes politikai un iestādēm.

Vizītes mērķis ir izpētīt AK politiku veselības aprūpes jautājumos un gūto pieredzi izmantot Latvijas veselības sistēmas ilgtspējas veidošanā. Darba vizītē paredzēts apmeklēt AK Veselības ministriju, Nacionālo veselības dienestu un psihiskās veselības aprūpes ārstniecības iestādes. Tāpat plānota tikšanās ar veselības sektora diasporas profesionāļiem.

Lai nodrošinātu plašāku speciālistu iesaisti un pēc tam efektīvāk pārņemtu gūto pieredzi, darba vizītē kopā ar ministri dosies arī ministres padomniece nozares politikas plānošanas jautājumos Marta Krivade, Valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Līga Šerna, Nacionālā veselības dienesta direktors Edgars Labsvīrs un bērnu psihiatre Karīna Beinerte. Savukārt, lai veidotos lielāka saikne ar labklājības sektoru, vizītē pievienojas arī Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta pārstāve Ilze Kurme. 

Vizītes laikā I. Viņķele kopā ar citiem speciālistiem viesosies AK Veselības ministrijā, lai tostarp iepazītos ar AK mentālās veselības politiku. Tāpat paredzēta tikšanās ar AK veselības ministrijas parlamentāro sekretāri. 

Lai pārrunātu digitālos risinājumus veselības aprūpes nodrošināšanā, Latvijas delegācijai paredzēta tikšanās ar AK Nacionālā veselības dienesta digitālās komandas vadītāju digitālās veselības un mākslīgā intelekta jautājumos Dr. Indru Joši (Indra Joshi). Tāpat ieplānota tikšanās ar dienesta vadītāju Simonu Stīvensu (Simon Stevens).

Lai labāk izprastu AK pieeju atbalsta sniegšanā personām ar atkarībām, kā arī iepazītos ar sniegto atbalstu un ārstēšanu personām ar psihiskām saslimšanām, programmā iekļauta viesošanās Atkarību ārstēšanas centrā Lorraine Hewitt House un vienā no AK psihiatriskajām slimnīcām (Maudsley Hospital).

Vizītes laikā paredzēta arī tikšanās ar domnīcas “Reform” pētniecēm. Plānots pārrunāt ne tikai aktualitātes mentālās veselības jomā, bet arī digitālos risinājumus veselības jomā un nepieciešamību nodrošināt izmaksu efektīvu finansējuma modeli, balstoties uz analīzi un pierādījumiem.

Vizītes noslēgumā ministre piedalīsies arī apaļā galda diskusijā, kurā kopā ar veselības sektora diasporas profesionāļiem notiks saruna par Lielbritānijas latviešu pienesumu ilgtspējīgai Latvijas veselības nozares attīstībai. Diskusijas mērķis ir saliedēt veselības sektorā strādājošo diasporu pārstāvjus, kā arī nezaudēt un nostiprināt saikni ar Latviju.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes