Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Tikšanās laikā pārrunā 2014.gada budžeta jautājumus

09.09.2013
700

Veselības ministre Ingrīda Circene pārrunā budžeta jautājumus ar Finanšu ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības valdes un lielo slimnīcu pārstāvjiem

Veselības ministrei Ingrīdai Circenei 9.septembrī notika tikšanās ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem, Latvijas Ārstu biedrības valdes un lielo slimnīcu pārstāvjiem, kas tika organizēta pēc premjerministra Valda Dombrovska rezolūcijas, lai pārrunātu budžeta jautājumus.
 
Tikšanās laikā Veselības ministrija informēja klātesošos par veselības nozares 2014.gada projektu, uzsverot, ka ar šobrīd budžeta projektā papildus piešķirtajiem līdzekļiem ir iespējams nodrošināt līdzvērtīgu pakalpojumu apjomu kā 2013. gadā un medicīnas darbinieku algu pieaugumu.
 
Diskusijā ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem, klātesošie uzsvēra, ka sistēmas tālākai attīstībai un ilgtspējai ir nepieciešami papildus līdzekļi, ko Veselības ministrija  un rosinājusi iegūt ar Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz stabilu un ilgtermiņā prognozējamu veselības aprūpes budžetu, kā arī  VM priekšlikumiem akcīzes ieviešanai neveselīgiem pārtikas produktiem, saldinātiem bezalkoholiskiem dzērieniem, kā arī akcīzes straujākai paaugstināšanai alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, tuvinot  tos ES direktīvā noteiktajam līmenim.
 
Pēc tikšanās Latvijas Ārstu biedrības pārstāvji uzsvēra, ka vēlas tikties un pārrunāt budžeta veidošanas jautājumus arī ar Finanšu ministru.
 
Par veselības nozares budžeta projektu 2014.gadam - lasīt šeit.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes