Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Apspriež jauno mediķu atalgojuma modeli

18.09.2020

18.septembrī, Veselības ministrijā norisinājās Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomes* (VANA) sēde, kuras laikā tika apspriest jaunais mediķu atalgojumu modelis. 

Veselības ministre Ilze Viņķele uzsvēra, ka atalgojuma modelis vairākās domnīcas sēdēs kolektīvi veidots kopā ar veselības aprūpes nozares pārstāvjiem un darba devējiem, mācībspēkiem un ekspertiem, lai nodrošinātu taisnīgu, konkurētspējīgu, caurskatāmu, elastīgu un mērķtiecīgu darba samaksu ārstniecības personām. Tas neparedz atteikšanos no Veselības aprūpes finansēšanas likumā ierakstītā ārstniecības personu atalgojuma pieauguma.

Jau ziņots, ka kopš gada sākuma veselības nozares profesionāļi strādāja domnīcā, pēc kuras noslēguma tika uzsākta potenciālā atalgojuma modeļa testēšana, balstoties uz 3 slimnīcu datiem - Cēsu klīnikas, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS). Kā norāda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis Aleksejs Višņakovs, jaunais mediķu atalgojuma modelis ir fundaments, uz kura var būvēt saprotamu un caurredzamu atalgojuma struktūru ārstniecības personām. “Būtiski, ka modelis iekļauj arī tādu nozīmīgu aspektu, ka atalgojums atkarīgs no paša darbinieka personiskā ieguldījuma, kā arī kolektīvā mērķa sasniegšanas. Tas veicina ne tikai motivāciju strādāt valsts sektorā, bet arī ārstniecības kvalitātes uzlabošanu,” jau iepriekš atzīmējis A. Višņakovs.

Atbilstoši izstrādātajam 7 gadu attīstības plānam, darba samaksas palielinājums ārstniecības personām būtu pakāpenisks, nodrošinot ārsta izglītībai, prasmēm un ekonomikas līmenim atbilstošu atalgojumu.

Tāpat sēdes laikā klātesošie tika informēti par virzību 2021.gada valsts budžeta veidošanas procesā un ministrijas izvirzītajām prioritātēm. Veselības nozarei 2021. gadā piedāvāts papildu finansējums 183 miljoni eiro, tādējādi izpildot Veselības aprūpes finansēšanas likumā paredzēto valsts finansējumu veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai.

*Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes Veselības nozares apakšpadomes mērķis ir nodrošināt sadarbību starp valdību, arodbiedrību un darba devējiem  veselības aprūpes jautājumos.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes