Jūs atrodaties šeit: VIEGLI LASĪT
Jūs atrodaties šeit: VIEGLI LASĪT

VIEGLI LASĪT

17.03.2020

Atbildīgo iestāžu informatīvos tālruņus konsultācijām un padomiem iedzīvotājiem, kā rīkoties saistībā ar COVID-19 skatīt te 

Kad izveidota Veselības ministrija? Veselības ministrija izveidota 2003.gada 1.februārī.
 
Kādi ir Veselības ministrijas uzdevumi? Veselība ir viena no cilvēka svarīgākajām vērtībām. Veselības ministrijas darbinieki risina dažādus jautājumus, piemēram, rūpējas par sabiedrības veselību un veselības aprūpi. Lai novērstu saslimšanas, Veselības ministrija aicina cilvēkus izvēlēties veselīgu dzīves veidu. Veselības ministrijas darbinieki strādā, lai visi Latvijas iedzīvotāji varētu saņemt pieejamu un kvalitatīvu ārstēšanu.
 
Kāda ir Veselības ministrijas adrese? Rīga, Brīvības iela 72. Veselības ministrijas atrašanās vietu kartē skatīt šeit.
 
Kā es varu sazināties ar Veselības ministriju? Varat mums piezvanīt uz tālruni 67876000 un nosūtīt vēstuli uz e-pasta adresi: vm@vm.gov.lv. Zvanīt un informēt, kas kavē saņemt medicīnisko palīdzību uz ministrijas automātisko atbildētāju: 67876104.

Cik ir jāmaksā par vizīti pie ģimenes ārsta? Vēršoties pie valsts apmaksāta ģimenes ārsta pacienta līdzmaksājums personām līdz 65 gadu vecumam 2,00 eiro; personām no 65 gadu vecuma 1,00 eiro. Par ģimenes ārsta vizīti pie pacienta mājās nav jāmaksā bērniem līdz 18 gadu vecumam; pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās (atbilstoši normatīvajiem aktiem); pacientiem, kuriem nepieciešama paliatīvā aprūpe (ar noteiktām diagnozēm); pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija. Pacientiem, kuri ir vecāki par 80 gadiem, pacienta līdzmaksājums - 2,85 eiro. Pārējiem pacientiem ģimenes ārsta mājas vizīte ir maksas pakalpojums. Pacienta līdzmaksājumus skatīt Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv.

Kur vērsties pēc palīdzības, ja ģimenes ārstam beidzies pieņemšanas laiks?  Zvani uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni - 66016001 un saņem medicīniskus padomus no ģimenes ārsta darbdienās no plkst.17.00 līdz plkst. 8.00 no rīta. Brīvdienās un svētku dienās iedzīvotāji var saņemt visu diennakti!

Cik jāmaksā par ārstēšanos slimnīcā? Pacienta iemaksas slimnīcā sākot ar otro ārstēšanās dienu - 10,00 eiro. Par ārstēšanos dienas stacionārā - 7,00 eiro.

Cik ir jāmaksā par vizīti pie ārsta speciālista? Pie valsts apmaksātā ārsta speciālista, piemēram, acu ārsta, ausu-kakla-deguna ārsta, sirds ārsta un citu ārstu apmeklējumu pieaugušajiem jāmaksā 4,00 eiro.

Kāda ir veselības aprūpe trūcīgajiem iedzīvotājiem? Ja esi trūcīgā persona, valsts apmaksā Tavus izdevumus, saņemot ārstniecības pakalpojumus pie ģimenes ārsta, ārsta speciālista, uzturoties slimnīcā, kā arī saņemot kompensējamos medikamentus. Izziņu, par trūcīgās personas statusu Tu vari saņemt savā sociālajā dienestā. Izziņa vienmēr jāņem līdzi, kad dodies uz veselības centru, slimnīcu vai aptieku.
 
Kur es varu saņemt informāciju par valsts apmaksāto veselības aprūpi? Ārstniecības iestāžu saraksts, kur saņemt nepieciešamo izmeklējumu, par ārstiem (ģimenes ārsti, ārsti - speciālisti), kuri nodrošina valsts apmaksāto veselības aprūpi, var uzzināt, piezvanot uz Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centru pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8:30 -17:00, nosūtot jautājumu uz e-pastu: nvd@vmnvd.gov.lv. 
 
Kādos gadījumos jāzvana 113? Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta palīdzība jālūdz gadījumos, kad pēkšņi un negaidīti radušies apdraudējumi dzīvībai un veselībai. Piemēram, ja cilvēkam ir samaņas un apziņas traucējumi, straujas un pēkšņas asinsspiediena svārstības, sirdsdarbības traucējumi, elpas trūkums, pēkšņas asas sāpes vēderā. Lasi šeit un uzzini, kas noteikti ir jāsaka, zvanot uz 113.