Jūs atrodaties šeit: VIEGLI LASĪT
Jūs atrodaties šeit: VIEGLI LASĪT

VIEGLI LASĪT

07.02.2018

Kad izveidota Veselības ministrija? Veselības ministrija izveidota 2003.gada 1.februārī.
 
Kādi ir Veselības ministrijas uzdevumi? Veselība ir viena no cilvēka svarīgākajām vērtībām. Veselības ministrijas darbinieki risina dažādus jautājumus, piemēram, rūpējas par sabiedrības veselību un veselības aprūpi. Lai novērstu saslimšanas, Veselības ministrija aicina cilvēkus izvēlēties veselīgu dzīves veidu. Veselības ministrijas darbinieki strādā, lai visi Latvijas iedzīvotāji varētu saņemt pieejamu un kvalitatīvu ārstēšanu.
 
Kāda ir Veselības ministrijas adrese? Rīga, Brīvības iela 72. Veselības ministrijas atrašanās vietu kartē skatīt šeit.
 
Kā es varu sazināties ar Veselības ministriju? Varat mums piezvanīt uz tālruni 67876000 un nosūtīt vēstuli uz e-pasta adresi: vm@vm.gov.lv. Zvanīt un informēt, kas kavē saņemt medicīnisko palīdzību uz ministrijas automātisko atbildētāju: 67876104.
 
Kā es varu pieteikties uz pieņemšanu Veselības ministrijā? Pieteikties uz apmeklējumu Veselības ministrijā var pa tālruni: 67876105 katru darba dienu no plkst. 8:30 līdz 17:00 (pusdienas pārtraukums no plkst. 12:30 līdz 13:00). Pieteikties iespējams arī aizpildot apmeklētāja pieteikuma anketu.
 
Cik ir jāmaksā par vizīti pie ģimenes ārsta? Par ģimenes ārsta apmeklējumu jāmaksā 1,42 euro. Par ģimenes ārsta vizīti pie pacienta mājās nav jāmaksā bērniem līdz 18 gadu vecumam; personām ar pirmās grupas invaliditāti. Pacientiem, kuri ir vecāki par 80 gadiem, jāmaksā 2,85 euro. Pārējiem pacientiem ģimenes ārsta mājas vizīte ir maksas pakalpojums. Pacienta iemaksas.

Kur vērsties pēc palīdzības, ja ģimenes ārstam beidzies pieņemšanas laiks?  Zvani uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni - 66016001 un saņem medicīniskus padomus no ģimenes ārsta darbdienās no plkst.17.00 līdz plkst. 8.00 no rīta. Brīvdienās un svētku dienās iedzīvotāji var saņemt visu diennakti!

Cik jāmaksā par ārstēšanos slimnīcā? Pacienta iemaksas slimnīcā sākot ar otro ārstēšanās dienu - 10,00 euro. Par ārstēšanos dienas stacionārā - 7,11 euro.

Cik ir jāmaksā par vizīti pie ārsta speciālista? Pie valsts apmaksātā ārsta speciālista, piemēram, acu ārsta, ausu-kakla-deguna ārsta, sirds ārsta un citu ārstu apmeklējumu pieaugušajiem jāmaksā 4,27 euro.

Kāda ir veselības aprūpe trūcīgajiem iedzīvotājiem? Ja esi trūcīgā persona, valsts apmaksā Tavus izdevumus, saņemot ārstniecības pakalpojumus pie ģimenes ārsta, ārsta speciālista, uzturoties slimnīcā, kā arī saņemot kompensējamos medikamentus. Izziņu, par trūcīgās personas statusu Tu vari saņemt savā sociālajā dienestā. Izziņa vienmēr jāņem līdzi, kad dodies uz veselības centru, slimnīcu vai aptieku.
 
Kur es varu saņemt informāciju par valsts apmaksāto veselības aprūpi? Ārstniecības iestāžu saraksts, kur saņemt nepieciešamo izmeklējumu, par ārstiem (ģimenes ārsti, ārsti - speciālisti), kuri nodrošina valsts apmaksāto veselības aprūpi, var uzzināt, piezvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8:30 - 17:00, nosūtot jautājumu uz e-pastu: nvd@vmnvd.gov.lv 
 
Kas jāsaka, izsaucot "ātro palīdzību"? Neatliekamā medicīniskā palīdzība - 113. Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta ("ātrā palīdzība") palīdzība jālūdz gadījumos, kad pēkšņi un negaidīti radušies apdraudējumi dzīvībai un veselībai. Piemēram, ja cilvēkam ir samaņas un apziņas traucējumi, straujas un pēkšņas asinsspiediena svārstības, sirdsdarbības traucējumi, elpas trūkums, pēkšņas asas sāpes vēderā. Taču šos objektīvos sindromus ārstniecības persona var noteikt tikai klātienē, nevis pa tālruni. Lasi šeit un uzzini, kas noteikti ir jāsaka ātrās palīdzības dispečeram.