Izdrukāts no: http://www.vm.gov.lv/ttp://www.vm.gov.lv/lv/tava_veseliba/zidainiem_un_berniem/zobarstniecibas_palidziba_berniem/

Zobārstniecības palīdzība bērniem

02.11.2018

Zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāti bērniem līdz 18 gadu vecumam (2018.gada 28.augusta Ministru kabineta noteikumi Nr.555 „Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”).

No valsts budžeta apmaksā zobu higiēnista apmeklējumu bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam vienu reizi gadā, bet bērniem 7, 11 un 12 gadu vecumā – divas reizes attiecīgajā vecuma grupā.

Ortodontiskā ārstēšana no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta personām vecumā līdz 22 gadiem tikai iedzimtu sejas-žokļu šķeltņu gadījumos. 

Lai veiktu zobu profilaksi un ārstēšanu, bērni līdz 18 gadiem var vērsties ārstniecības iestādēs, kas ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Ambulatoro ārstniecības iestāžu un zobārstu prakšu saraksti, kas sniedz valsts apmaksāto zobārstniecību bērniem, pieejami NVD mājaslapā www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Zobārstniecības palīdzība".

Ātri un vienkārši NVD vietnē www.rindapiearsta.lv var noskaidrot ārstniecības iestādes, kurās nodrošina valsts sniegtos veselības aprūpes pakalpojumus, t.sk., zobārstniecības pakalpojumus. Informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem var noskaidrot, piezvanot uz NVD bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 vai nosūtot jautājumu uz e-pasta adresi: nvd@vmnvd.gov.lv.

Informatīvie materiāli:

  • Infografika "Valsts apmaksātie zobārstniecības pakalpojumi bērniem" - *jpg.
  • Plakāti "Man ir tīri zobi" - *jpg. un *jpg.
  • Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv sadaļā "Informatīvie materiāli" skatīt informatīvos materiālus, kas pieejami par mutes dobuma un zobu veselību.