Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Zīdaiņiem un bērniem > Zobārstniecības palīdzība bērniem

Zobārstniecības palīdzība bērniem

10.07.2017

Zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāti bērniem līdz 18 gadu vecumam (2013.gada 17.decembra Ministru kabineta noteikumi Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība”).

Bērniem tiek apmaksāta zobu higiēna: 2 līdz 6 gadu vecumā - vienu reizi gadā un 7 līdz 18 gadu vecumā – vienu reizi gadā (izņemot 7, 11 un 12 gadu vecumā – tad divas reizes gadā).

Ortodontiskā ārstēšana no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta personām vecumā līdz 22 gadiem tikai iedzimtu sejas-žokļu šķeltņu gadījumos. 

Lai veiktu zobu profilaksi un ārstēšanu, bērni līdz 18 gadiem var vērsties ārstniecības iestādēs, kas ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Ambulatoro ārstniecības iestāžu un zobārstu prakšu saraksti, kas sniedz valsts apmaksāto zobārstniecību bērniem, pieejami NVD mājaslapā www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Zobārstniecības palīdzība".

Informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem var noskaidrot, piezvanot uz NVD bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 vai nosūtot jautājumu uz e-pasta adresi: nvd@vmnvd.gov.lv.

Informatīvie materiāli:

  • Infografika "Valsts apmaksātie zobārstniecības pakalpojumi bērniem" - *jpg.
  • Plakāti "Man ir tīri zobi" - *jpg. un *jpg.
  • Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv sadaļā "Informatīvie materiāli" skatīt informatīvos materiālus, kas pieejami par mutes dobuma un zobu veselību.