Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Zīdaiņiem un bērniem > Jaundzimušā veselības aprūpe

Jaundzimušā veselības aprūpe

10.07.2017

Ministru kabineta noteikumu Nr.611 „Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtība” 1.pielikumā ir noteikta arī nedēļnieces un jaudzimušā aprūpe.

Ministru kabineta noteikumos Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 1.pielikumā noteiktas bērnu profilaktiskās apskates un izmeklējumi. 

Ministru kabineta noteikumu Nr.330 „Vakcinācijas noteikumi” 1.pielikums „Vakcinācijas kalendārs”.

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv  ir pieejama informācija par ambulatorajām ārstniecības iestādēm un ārstiem-speciālistiem, kurās var saņemt noteiktus valsts apmaksātus ambulatorus veselības aprūpes pakalpojumus. Piemēram, ārstu-speciālistu konsultācijas, izmeklējumus, medicīnisko rehabilitāciju, dienas stacionāra pakalpojumus u.c. veselības aprūpes pakalpojumus.

Informatīvie materiāli:

  • Par  jaundzimušā veselības aprūpi - *pdf.
  • Infografika "Zīdīšana" - *jpg.
  • Informatīvs materiāls „Zīdīšanas ABC" - *pdf.
  • Veselības ministrijas izstrādātie veselīga uztura ieteikumi zīdaiņu barošanai – *pdf.
  • Zīdaiņu ēdināšana: lai sekmētu atbilstošu un drošu zīdaiņu ēdināšanu, veicinātu un aizsargātu krūts ēdināšanu, un, ja nepieciešams, nodrošinātu pareizu krūts piena aizvietotāju lietošanu, PVO/ UNICEF ir izstrādājusi Krūts piena aizvietotāju tirdzniecības starptautisko kodeksu (pieņemts Pasaules Veselības Asamblejā, 1981.gada 21.maijā). Kodeksu - *pdf
  • Inforgrafika "Par bērnu veselības aprūpi!" - *pdf.: