Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Zīdaiņiem un bērniem
Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Zīdaiņiem un bērniem

Veselības aprūpe bērniem

07.01.2020

Bērni līdz 18 gadu vecumam, saņemot no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, no pacienta līdzmaksājuma ir atbrīvoto iedzīvotāju kategorijā.

  • Ambulatorās iestādes un ārsti speciālisti, kas ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu - skatīt šeit.
  • Rindapiearsta.lv - ambulatoru pakalpojumu gaidīšanas rindas ārstniecības iestādēs.

Saņemot maksas veselības aprūpes pakalpojumus, pacientam jāveic samaksa atbilstoši ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādim.

Par reģistrāciju vai pārreģistrāciju pie pediatra vai ģimenes ārsta:

Ģimenes ārstu pacients izvēlas atkarībā no savas faktiskās dzīvesvietas. Pie pediatra reģistrē tikai bērnus līdz 18 gadu vecumam. Lai reģistrētos (vai pārreģistrētos) pie ģimenes ārsta, iedzīvotājs var izmantot valsts E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv (autorizējoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem) vai portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu, vai arī sazināties ar izvēlēto ģimenes ārsta praksi un vienoties par reģistrācijas vizīti klātienē. Plašāku informāciju par reģistrāciju/pārreģistrāciju pie pediatra/ģimenes ārsta lasīt Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv

Profilaktiskās apskates un izmeklējumi bērniem:

Bērnu profilaktiskās apskates un izmeklējumus, kuri tiek apmaksāti no valsts budžeta, pamatā nodrošina ģimenes ārsts, piesaistot nepieciešamos speciālistus.

Lēmumu par nosūtījuma izsniegšanu valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai pieņem ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas. Piemēram, ja veselības stāvokļa dēļ nepieciešams veikt analīzes, lai noteiktu saslimšanu vai izvēlētos atbilstošākos medikamentus.

Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv skatīt sarakstu no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātās profilaktiskās apskates un izmeklējumus bērniem

Bērnu vakcinācija

No valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta vakcinācija bērniem atbilstoši Vakcinācijas kalendāram (*pdf.). Plašāku informāciju par bērnu vakcinācijas kalendārā iekļautajām vakcīnām, un par valsts apmaksāto vakcināciju lasīt Nacionālā veslelības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv. Plašāka informācija par infekcijas slimībām pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv.

Konsultāciju jautājumos par bērniem sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem var saņemt, sazinoties ar Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centru pa bezmaksas informatīvo tālruni: 80001234 vai e-pastu: nvd@vmnvd.gov.lv. 

 Informatīvie materiāli:

  • Vecākiem par bērnu vakcināciju - *pdf
  • Tava personīgā higiēna - *pdf.
  • Metodiskais materiāls pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un sākumskolas 1. un 2.klases pedagogiem par mutes dobumu un zobu veselību - *pdf.
  • Krāsojamā grāmata “Man ir tīri zobi” - *pdf

Infografikas:

  • Valsts apmaksāta veselības aprūpe bērniem - *pdf
  • Valsts apmaksātie zobārstniecības pakalpojumi - *pdf.
  • Bērnu traumatisms - *pdf.